Bądź eko w 2023 roku

Ekologia i ochrona środowiska naturalnego to tematy, które w 2023 roku wciąż będą aktualne. Dlatego też warto już dziś zastanowić się nad tym, jak być eko w nadchodzącym nowym roku, tak aby przysłużyć się naszej planecie.

Mniej plastiku na co dzień

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele plastiku produkujemy każdego dnia. Tymczasem wystarczy drobna zmiana nawyków, aby ograniczyć jego ilości. Mowa między innymi o:

  • korzystaniu z toreb wielorazowego użytku,
  • ograniczeniu zakupu wody w plastikowych butelkach (warto zakupić dobrej jakości dzbanek filtrujący),
  • zamawianiu w kawiarni napoju we własnym kubku (w wielu miejscach wciąż wykorzystuje się kubki plastikowe),
  • zakupie woreczków na warzywa i owoce,
  • kupowaniu wędliny, sera czy mięsa na wagę.

Kalendarze z papieru ekologicznego

Globalizacja i cyfryzacja sprawiają, że coraz rzadziej korzystamy z papierowych kalendarzy czy notatników. Niemniej jednak nie powinniśmy zapominać, że w ten sposób zużywamy zdecydowanie więcej energii elektrycznej, gdyż urządzenia trzeba przecież co jakiś czas ładować. Alternatywnym rozwiązaniem będą kalendarze wykonane z ekologicznego papieru pochodzącego z recyklingu. Jest on pełnowartościowy, a zarazem przyczynia się do ochrony naszej planety. Warto zamienić tradycyjny bądź elektroniczny notatnik na ekologiczny kalendarz książkowy. Producent kalendarzy Lediberg https://www.lediberg.com.pl/appeel-ekologiczne-kalendarze-notesy dostarcza nam najwyższej klasy produkty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Jak zużywać mniej wody i prądu?

W byciu eko bardzo ważne jest ograniczenie ilości zużywanej wody oraz prądu. Wodę możemy oszczędzać, biorąc prysznic zamiast kąpieli czy dbając o to, aby krany w domu były szczelne i zawsze odpowiednio dokręcone. Tymczasem oszczędzanie prądu skupia się przede wszystkim na wyłączaniu urządzeń elektrycznych, z których nie korzystamy. Pamiętajmy, aby nie pozostawiać ich w trybie stand-by, gdyż wtedy również pobierają energię. Ekologicznym rozwiązaniem jest włączanie wyłącznie pełnej pralki lub zmywarki, a także zakup urządzeń energooszczędnych.

Więcej roślin w domu!

Prostym sposobem na to, by przysłużyć się naszej planecie w nadchodzącym roku, jest zwiększenie ilości roślin, jakie zdobią nasze mieszkanie. Dobrze, jeśli wśród nich znajdą się też takie, które potrafią oczyszczać powietrze. Rośliny okazują się doskonałą dekoracją do każdego typu pomieszczenia, a jednocześnie produkują spore ilości życiodajnego tlenu, pochłaniając tym samym niektóre substancje szkodliwe zarówno dla człowieka, jak i dla zwierząt czy atmosfery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here