Balustrady szklane zewnętrzne i wewnętrzne

Szklane zabezpieczenie albo ogrodzenie, które pełni dodatkowo funkcję ozdobną, to nic innego jak balustrada. Każdemu właścicielowi mieszkania lub budynku zależy na bezpieczeństwie ludzi przebywających na jego posesji. Czy balustrada szklana to dobre rozwiązanie? Celem tego artykułu jest odpowiedzieć na to pytanie.

Chociaż żyjemy w czasach, w których zależy nam na prywatności i coraz bardziej oddzielamy się od innych ludzi, to z drugiej strony nie chcemy żyć jak w zamkniętym pudełku. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom firmy budowlane i deweloperzy coraz częściej w budownictwie stosują szklane rozwiązania.

Balkony ze szklanymi balustradami

Szklana balustrada na balkonie stanowi jednocześnie piękną ozdobę i bardzo dobre zabezpieczenie. Dzięki temu nasze dzieci mają możliwość przebywania na balkonie i obserwowania tego, co dzieje się przed budynkiem. Z kolei dorośli, którzy chcą się zrelaksować na balkonie lub tarasie mogą korzystać z naturalnego światła i przestrzeni, która zapewnia szkło. Dzięki szklanym balustradom balkonowym lub tarasowym, możemy stworzyć idealne miejsce na mini ogródeczek. Dzięki temu roślinki i warzywa mają stworzony idealny klimat na rozwój. Balustrady szklane budowane są z bezpiecznego rodzaju szkła: hartowanego, laminowanego, kolorowego lub przezroczystego. Przykładowo wpisując w wyszukiwarkę hasło: balustrady szklane Wrocław, można się dowiedzieć, że do tego rodzaju rozwiązań wykorzystuje się bezpieczne szkło laminowane hartowane. Grubość tafli szkła różni się w zależności od wielkości balustrady. Mocowana jest punktowo za pomocą elementów ze stali nierdzewnej. Taki materiał jest odpowiedni do zewnętrznych balustrad, ponieważ pozwala przez wiele lat cieszyć się wyglądającą na nową konstrukcją. Oprócz wyjątkowego wyglądu jaki zapewnia balustrada szklana, to możemy być pewni jej stabilności i bezpieczeństwa.

Balustrady szklane wewnętrzne

Oprócz balustrad szklanych zewnętrznych, czyli między innymi tarasowych lub balkonowych, firmy szklarskie we Wrocławiu specjalizują się w balustradach, które są na przykład częścią składową schodów. Nie chcemy sobie nawet wyobrażać, co by się stało, gdyby ktoś z domowników lub gości spadł z niezabezpieczonych schodów. Szklana balustrada wewnętrzna jest po pierwsze elegancką ozdobą, po drugie bardzo dobrym zabezpieczeniem, a po trzecie powiększa optycznie przestrzeń w pomieszczeniu. Szkło ma w sobie tą przewagę nad innymi materiałami, których używa się do balustrad schodowych, że idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Bez względu na to, czy urządzamy mieszkanie w stylu nowoczesnym, czy przeciwstawnym do niego stylu klasycznym, balustrada szklana będzie pasować do każdego z tych wnętrz. Ponieważ do jej produkcji użyto bezpiecznego szkła laminowanego hartowanego, nie musimy się obawiać, że będzie niestabilna, krucha albo mało praktyczna. Bezpieczny rodzaj szkła wpływa na to, że nawet gdyby dziecko rzuciło w taką balustradę ciężką zabawką, to nic się nie stanie, balustrada pozostanie cała. Istotną zaletą jest także to, że szklane balustrady posiadają właściwości przeciwpożarowe, co czyni je dużo bardziej atrakcyjniejszymi niż drewniane rozwiązania. Poza tym, użycie szklanej balustrady wpływa na to, że łatwo utrzymać ją w czystości. Wystarczy użyć zwykłego środka do mycia szyb i każda plama szybko zniknie.

Szkło przez wiele lat nie wyszło z mody i nic nie wskazuje na to, że tak się stanie. Firmy szklarskie nabierają coraz większej wprawy w używaniu do produkcji i montażu swoich produktów, między innymi balustrad szklanych. Wysokogatunkowe produkty szklane można spotkać wszędzie, między innymi w domach, mieszkaniach, biurach, urzędach, szkołach, przychodniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here