Co to jest Kendama?

0
1050

Kendama nie jest zabawką tylko dla dzieci. Jest dosłownie dla każdego. Nie ma ograniczeń co do przedziału wiekowego. Zabawa kendamą może być wspaniałym mostem łączącym dzieci i rodziców oraz ludzi w naprawdę różnym wieku. Chodzi tutaj głównie o dobrą zabawę! Kendama to prosta zabawka składająca się z dwóch elementów. Kena i kuli. Jest jednak nieograniczona w ilości kombinacji, jakie można tworzyć. Rozgrywka jest po wieloma względami podobna do krykieta albo polo, gdzie trzeba panować nad całym swoim ciałem. Margines błędu jest bardzo mały i już jeden zły ruch może skutkować niewykonaniem sztuczki.

Co to jest kendama? Japońska zabawka, modna na całym świecie

Drewniana, zręcznościowa zabawka prosto z Japonii. Została po raz pierwszy wprowadzona do Japonii w okresie Edo (1603-1868) i cieszyła się popularnością wśród dorosłych. Była znana bardziej jako tradycyjne rzemiosło ludowe i ciekawa pamiątka dla turystów… aż do pewnego czasu, gdy gra w nią stała się bardzo popularna. Kendama składa się z „Kena” rączki, na którym znajdują się 3 miseczki i kolec oraz „Tamy”, czyli kuli połączonej sznurkiem do drewnianej części. Sztuczki wykonuje się poprzez żonglowanie kulą, nabijanie jej na kolec lub celując tak, by kula osiadła na danej misce. Opanowanie tej sztuki wymaga wiele praktyki, skupienia, cierpliwości i kreatywności. Gra wydaje się prosta, ale tylko z pozoru. Podczas zabawy wzmacniają się zdolności umysłowe i fizyczne.

Ćwicz ciało i umysł z kendamą

Czym jest kendama? Na pierwszy rzut oka wygląda trochę na zabawkę przypominającą grę „piłka w kubku” lub popularne „jojo”. Jednak kendama jest czymś więcej niż zabawką. Prędzej można ją porównać do golfa. Dlaczego? Dzięki tej prostej zabawce nauczysz się panować nad ruchem. Zwiększysz też świadomość swojego ciała. To takie małe narzędzie do samodoskonalenia i lekcji koncentracji. Nogi uczą się amortyzować upadek kuli, ręce współpracują ze zmysłem wzroku. Poprawia się motoryka duża i motoryka mała.

Kendama, czyli analogowa zabawka w cyfrowym świecie

Jest to wspaniała odskocznia od spędzania czasu przed ekranem. Grając w kendamę, przekonasz się, że nigdy wcześniej nie spędziłeś tyle czasu na myśleniu o kawałku drewna. Gra jest zarówno wciągająca jak uzależniająca. W erze cyfrowej jest to zdecydowanie lepsze „uzależnienie” niż ciągłe wpatrywanie się w monitor komputera czy ekran telewizora. Gra polecana jest też dla osób, które spędzają długie godziny na pracy. Poprawia umysł i koncentrację a do tego dostarcza relaksu w aktywnej formie.

Satysfakcja z wykonanej sztuczki podczas gry w kendamę

Proste chwyty w połączeniu z przewrotkami, trikami ze sznurkiem i podkręcaniem piłki przypominają niekiedy ruchy w stylu sztuk walki. Wszystkim im nadane są nazwy pochodzące rodem z dojo. Z każdą nowo wykonaną sztuczką rośnie poczucie sukcesu i radości. Gra jest trudna, ale bardzo przyjemna. Doskonale ukazuje to, że cierpliwością i wytrwałością człowiek może wiele zyskać i nauczyć się tego, co wcześniej wydawało się niemożliwe.

Sprawdź ofertę kendam na Active Kid.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here