Filmy dla dzieci i młodzieży

Zastanawiasz się jaki film warto obejrzeć w domu z dziećmi? A może na które warto wybrać się z dziećmi do kina? Które filmy można puścić zarówno córce jak i synowi i być pewnym, że nie będzie tam przemocy, wulgarnych słów i nagości? Jakie są odpowiednie filmy dla dzieci i młodzieży? Które filmy mają jakiś przekaz, morał, nauczą dzieci dobrego postępowania? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć i poznać subiektywną listę filmów, które świetnie sprawdzą się dla dzieci i młodzieży – zapraszam do artykułu.

Oczywiście, każdy z nas lubi inne filmy i należy to wziąć pod uwagę, jeśli chcemy, by dziecko oglądało film z zainteresowaniem i nie zasnęło po dwudziestu minutach. Zapewne inne filmy będą chciały oglądać dziewczynki, a inne chłopcy i nie powinniśmy robić z tego powodu żadnych problemów.

Filmy dla młodszych dzieci
Jeżeli chcemy puścić film dzieciom młodszym to możemy wybrać film animowany. Filmy animowane są przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Świetnie będzie bawiła się przy nich młodzież. W filmach animowanych, czasem nazywanych bajkami, bohaterowie nie używają brzydkiego słownictwa. Dzieci bezpiecznie mogą oglądać takie filmy. Często są to filmy humorystyczne, napakowane żartami, które rozbawią dzieci do łez.
Świetnym filmem dla dzieci jest film „Iniemamocni” oraz „Iniemamocni 2”. Filmy opowiadają o normalnej rodzinie, która wiedzie szczęśliwe życie. Dwójka nastoletniego rodzeństwa trochę sobie dokucza, ale wszyscy się kochają. Okazuje się jednak, że nie jest to zwykła rodzina, ponieważ każdy z jej członków ma supermoce, na przykład mama, która nazywana jest Elastyną, ma bardzo elastyczne i sprężyste cialo, może je znacznie rozciągać. Walczą oni ze złymi charakterami, którzy zagrażają światu. Cała rodzina pomaga utrzymać pokój. Film jest z jednej strony bardzo ciepły i pokazuje kochającą się rodzinę, której nie straszne są rządne problemy. Z drugiej strony, jest tam wiele żartów, które spodobają się nawet dorosłym.
Innym fantastycznym filmem dla dzieci jest film pod tytułem „Coco”. Film opowiada o dwunastoletnim chłopcu z Meksyku imieniem Miguel. Chłopiec kocha muzykę, ale w jego rodzinie jest ona zakazana. Bardzo chce pokazać światu swój talent i przypadkiem odkrywa historię swojej rodziny oraz trafia do świata zmarłych. Bardzo piękna i pouczająca bajka.

Młodzież
Młodzież może preferować już filmy obyczajowe czy komedie romantyczne od filmów animowanych.
Świetnym filmem, zarówno dla chłopców jak i dziewczyn, jest film pod tytułem „Twój, Simon”. Opowiadania on historię homoseksualnego nastolatka, który prowadzi normalne życie. Chodzi do szkoły, ma paczkę stałych znajomych, ma swoje zainteresowania. Zaczyna on wymieniać wiadomości z innym chlopakiem-gejem. Robią to anonimowo. Pewnego dnia tożsamość Simona i jego orientacja seksualna wychodzą na jaw. Zawala się jego świat. Na szczęście otoczenie toleruje jego wyboru i ostatecznie chłopiec podnosi się. Dalej wiedzie szczęśliwe życie. Film uczy zarówno tolerancji do innych, odmiennych od nas osób jak i tego, że nie należy się wstydzić tego, kim się jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here