Ile powinien spać niemowlak?

Większość rodziców tylko orientacyjnie wie, ile powinien spać niemowlak. Aby poznać szczegółowe informacje na ten temat, niektórzy z zainteresowaniem wypytują się lekarza znajomych, a także wszelkie osoby, które mogą cokolwiek wiedzieć o małych dzieciach. Wielu rodziców jest nadopiekuńczych i przywiązują ogromną wagę do tego, ile powinien spać niemowlak. Jest jednak także wielu rodziców którzy nie zwracają na to szczególnej uwagi. Nie wszystkie dzieci śpią tak dużo, jak powinny. Warto jednak pamiętać o tym, że każde dziecko ma nieco inne potrzeby i to też ma duże znaczenie!
Małe dzieci potrafią przespać prawie całą dobę, ale im są starsze, tym mniej snu potrzebują. Rodzice często nie wiedzą, ile powinien spać niemowlak, gdyż nie uważają tej wiedzy za niezbędną. Przecież i tak nie są w stanie zmusić malucha do tego, żeby spał dłużej lub krócej! Niemowlę samodzielnie decyduje o tym, ile snu potrzebuje każdej doby. Oczywiście rodzice są zadowoleni jeśli ich dziecko dużo śpi, ale nie wszyscy są takimi szczęściarzami.
To ile powinien spać niemowlak, zależy od jego indywidualnych potrzeb, ale wszystkie maluszki poświęcają na sen mniej więcej tyle samo czasu. Znaczne różnice są natomiast widoczne w tym jakiego rodzaju drzemki robi dziecko. Niektóre maluchy przesypiają bez problemu całe noce, a poza tym robią sobie dwie, trzy długie drzemki w ciągu dnia. Takie dzieci należą do mniejszości. Większości maluszków często się budzi i śpi krótko, szczególnie w pierwszych miesiącach życia. Rodzice wówczas zastanawiają się, ile powinien spać niemowlak, aby rozwijał się prawidłowo. Czy istnieje jakaś reguła, która to określa dokładnie? Oczywiście, pediatrzy zalecają, aby obserwować ilość snu swojego dziecka, gdyż jest to bardzo istotny element dla jego właściwego rozwoju. Ile powinien spać niemowlak według specjalistów? Nawet dwadzieścia godzin dziennie! Oczywiście, dotyczy to najmłodszych maluchów, które dopiero co przyszły na świat. Starsze niemowlaki mają już mniejsze potrzeby i wystarczy im około szesnaście godzin snu w ciągu doby. Im większe dziecko, tym mniej godzin snu jest mu niezbędne.
Mało który rodzic dokładnie wie, ile powinien spać niemowlak. Co prawda wiele mam stara się znaleźć informacje na ten temat i potrafi mniej więcej określić, jak dużo snu jest potrzebne dziecku w pierwszym roku życia, ale nie zawsze przywiązują do tego taką wagę, jak powinny. A przecież ilość snu jest niesamowicie istotna! Dzięki niej, maluch jest spokojniejszy i lepiej się rozwija, ma też dobre samopoczucie i nie marudzi.
Każdy rodzic powinien wiedzieć, ile powinien spać niemowlak tuż po swoich narodzinach, a także ile snu potrzebuje, kiedy jest już starszy. To bardzo ważna wiedza! Nie można bagatelizować znaczenia snu dla rozwoju malucha. Pediatrzy także powinni zwracać na to uwagę i przypominać rodzicom, jak bardzo jest to istotne. Ile powinien spać niemowlak? Tyle, ile jest mu niezbędne, aby mógł rozwijać się właściwie. Nie można mu w tym przeszkadzać, przerywając drzemki i budząc maluszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here