Jak kupić dobre buty dziecięce?

Nie da się kupić dobrych i wygodnych butów bez ich wcześniejszego przymierzenia. Oczywiście rodzice próbują to robić i nieraz zamawiają obuwie dla dzieci przez Internet lub samodzielnie wybierają je w sklepach, po czym okazuje się, że maluch kompletnie nie chce w nich chodzić. Później muszą oddawać nieudane zakupy do sklepów, jednak nieraz markety tylko im to utrudniają. Rozwiązanie jest jedno – chcąc kupić maluchowi dobre butki, trzeba po prostu zabrać go ze sobą do sklepu.

Niemowlaczki nie potrzebują jeszcze butów wyjściowych. Całe dnie spędzają w swoich łóżeczkach lub kołyskach, a gdy wychodzą z rodzicami na spacer, zostają umieszczone w wózeczkach. Nie potrafią jeszcze samodzielnie chodzić, dlatego klasyczne obuwie po prostu się u nich nie sprawdza. Twarde i sztywne mogłoby zresztą zaburzyć rozwój stópek, niepotrzebnie je obciążyć i skrępować. Niemowlaczki znacznie lepiej będą się czuć w butach miękkich i przyjemnych w dotyku. Luźne kapciuszki zabezpieczą ich skórę przed chłodem i wiatrem, a jednocześnie nie ograniczą ich ruchów. Będą bardzo wygodne, niemalże niewyczuwalne na nogach. Na pewno okażą się lepszym wyborem od mocno reklamowanych w ostatnich czasach markowych i kolorowych adidasów. Twarde obuwie sportowe nie jest w żadnej mierze potrzebne niemowlakom, które nawet nie potrafią jeszcze chodzić czy raczkować. A jak sprawdzić, czy rozmiar kapci jest odpowiedni dla malucha? Wystarczy zwykłym metrem krawieckim zmierzyć jego stópkę i otrzymany wymiar dopasować do tabeli rozmiarów konkretnej marki.

Już w wieku dwóch czy trzech lat maluch potrafi już swobodnie stawiać kroki. Nauczył się chodzić, więc usiłuje również biegać, wykorzystując swoją nową umiejętność do zapoznawania się z otaczającym go światem. W tym momencie przydadzą mu się bardziej stabilne i zabezpieczające stopę obuwie dla dzieci. Ich cholewka powinna przykrywać całą kostkę. Wyższe buty doskonale stabilizują piętę i wymuszają wręcz prawidłowe, naturalne ułożenie stopy. Dbają o prawidłowa postawę dziecka i ułatwiają mu każdą aktywność fizyczną. Maluch w takich butkach może chodzić, biegać i skakać. Również w domu czy mieszkaniu jego stopy powinny być zabezpieczane. Zwykłe skarpetki z podeszwą antypoślizgową sprawdzą się jedynie u kilkumiesięcznych szkrabów, później należy je zastąpić klasycznymi kapciami lub domowymi butkami. Chcąc je zakupić, najlepiej po prostu zabrać ze sobą malca do sklepu. Jego nowe butki nie mogą być ani zbyt ciasne, ani zbyt luźne.

Niewygodne obuwie to spory problem i wie o tym każdy, komu kiedykolwiek przyszło je nosić. Czasem nawet osoby dorosłe zupełnie przypadkowo kupują dla siebie nieodpowiednie buty i raczej nie decydują się na ich zakładanie – albo zwracają je do sklepu, albo oddają je komuś znajomemu. Nie wolno zatem pozwolić na to, by dziecko nosiło niewygodne czy niedopasowane do rozmiaru jego stóp obuwie dla dzieci. Należy kupować je wyłącznie w sklepach stacjonarnych, zawsze pytając samego maluszka, czy jest mu wygodnie i czy butki nigdzie go nie uwierają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here