praca

Urząd Pracy chwali się statystykami, z których wynika jasno, że bezrobocie w Polsce jest coraz mniejsze. Nie do końca owe dane są prawdziwe, bo okazuje się, że sporo osób jest zatrudnionych na czarno, a jeszcze więcej pobiera pieniądze w ramach programu 500+. Dlatego właśnie wydaje się, że bezrobotnych jest niewielu. Tymczasem nadal spora grupa młodych ludzi po studiach zadaje sobie pytanie: jak znaleźć dobrą pracę? Nie jest to proste, tym bardziej że większość propozycji ze strony pracodawców to umowy śmieciowe. Na szczęście są ciekawe, sprawdzone wskazówki, dzięki którym praca będzie na wyciągnięcie ręki, a jej zdobycie wymarzonej albo okaże się czynnością zakończoną sukcesem. Co więcej, nie musimy mieć nawet kilkuletniego doświadczenia, aby się to udało.

Po pierwsze warto podnosić własne kwalifikacje. W tym celu należy zapisywać się na dodatkowe szkolenia, na których można otrzymać certyfikat. Po drugie należy korzystać z oferty pracy w formie stażu. Zgoda, że nie mamy wtedy odprowadzanych składek i nie zarobimy dużo pieniędzy, ale nabierzemy nowych umiejętności. Ważne jest także budowanie sieci kontaktów. Im więcej osób poznamy, tym jest szansa, że jedna z nich poleci nas jakiemuś pracodawcy w danej branży. Wchodźmy na wiele stron, gdzie są zamieszczane oferty pracy z naszego regionu.

Nie zapomnijmy też zaktualizować swojego CV. Dopiszmy w takim dokumencie zainteresowania, różne umiejętność itp. elementy. Najlepiej, abyśmy rozwijali się tylko w konkretnej, najbardziej nas interesującej dziedzinie. Jeżeli już zostaniemy zaproszenie na rozmowę w większej albo mniejszej firmie, to spróbujmy zrobić pozytywne wrażenie. Nie chodzi tylko o odpowiedni strój, ale także o to, aby potrafić dobrze odpowiadać na zadawane pytania i zabłysnąć własnym intelektem. Na pewno przydadzą się tzw. umiejętności miękkie. Co to takiego?

Okazuje się, że mowa o zdolnościach czysto organizacyjnych oraz komunikacyjnych. Gorzej, kiedy ktoś jest osobą skrytą, czyli introwertykiem, wtedy nie będzie miał owych zalet. Jednak nawet wówczas nie wolno się poddawać. Nadal warto starać się o pokazanie siebie z jak najlepszej strony. Trzeba być zawsze w stu procentach szczerym, bo kłamstwo łatwo wyjdzie na wierzch. W swoim Curriculum vitae, czyli życiorysie nie opłaca się dodawać nieprawdziwych informacji. Przyda się zdrowy rozsądek i trzeźwe myślenie. Szczerość to oczywiście podstawa i pierwsze droga do sukcesu. Uśmiech i pewność siebie połączona z przebojowością także jest atutem. W przypadku osób nieśmiałych zaletą będzie z kolei skupienie i pełne zaangażowanie w wykonywaną pracę. Taki człowiek pochwali się cechą charakteru, jaką jest cierpliwość i pasja.

Pamiętajmy, by mimo braku dużego doświadczenie, wyjaśnić właścicielowi przedsiębiorstwa albo rekruterowi, że dość szybko i chętnie uczymy się nowych rzeczy, jak choćby obsługi programów komputerowych czy różnych maszyn i urządzeń. Należy wzbudzić zaufanie. Poinformować, że poradzimy sobie w stresujących sytuacjach i sprostamy stawianym z góry wymaganiom. Wtedy praca nie będzie męcząca. Dzięki powyższym poradom, nie będziemy zamartwiać się i myśleć, jak znaleźć dobrą pracę.

Znajdź dobrą pracę w opiece seniora w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here