Najlepsze aplikacje do rysowania na iPada w 2022 r.

Najlepsze aplikacje do rysowania na iPada mogą pozwolić Ci na tworzenie sztuki w podróży, gdziekolwiek się znajdziesz, w pełni wykorzystując ekran dotykowy iPada i obsługę Apple Pencil. Choć na rynku jest wiele dedykowanych tabletów do rysowania, wrażenia z rysowania na iPadzie są obecnie tak dobre, że wielu artystów używa go jako swojego narzędzia sztuki cyfrowej z wyboru – a jego zaletą jest to, że służy również do innych celów, takich jak ogólne przeglądanie i notowanie.

Oczywiście najlepiej byłoby mieć iPada, który obsługuje Apple Pencil. Wszystkie najnowsze modele mają taką możliwość, ale pamiętaj, że standardowy iPad 10,2 cala obsługuje tylko Apple Pencil 1. Najnowsze modele Pro, Air i mini obsługują Apple Pencil 2, który oferuje kilka korzyści (zobacz nasze porównanie Apple Pencil vs Apple Pencil 2 – i zobacz naszą listę generacji iPada, aby uzyskać zestawienie wszystkich aktualnych modeli iPada.

Obecnie dostępnych jest wiele świetnych aplikacji do rysowania na iPada, które pomogą Ci uzyskać najlepsze doświadczenia podczas tworzenia sztuki na tym urządzeniu, oferując różne pędzle i inne narzędzia zwiększające możliwości twórcze. Poniżej przedstawiamy nasz własny wybór najlepszych dostępnych aplikacji do rysowania na iPada, oparty na naszym własnym doświadczeniu w testowaniu aplikacji przez kilka dni pod kątem wszechstronności, funkcji i ogólnego doświadczenia oraz na zaleceniach artystów (zobacz, jak testujemy oprogramowanie).

Uwzględniliśmy najlepsze aplikacje do rysowania dla różnych poziomów, od początkujących do profesjonalistów, aby uwzględnić opcje dla każdego. Jeśli dopiero zaczynasz, zobacz nasz przewodnik po tym, jak rysować, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego tabletu. Jeśli wolisz robić swoje cyfrowe dzieła sztuki na komputerze stacjonarnym, mamy również przewodnik po najlepszym oprogramowaniu do sztuki cyfrowej.

Procreate

Prawdopodobnie słyszałeś już o Procreate. Aplikacja ta podbiła świat sztuki cyfrowej dzięki wielu różnym funkcjom, wszechstronnemu interfejsowi i możliwościom malowania w 3D (jest kompatybilna z Zbrush, Blendr i innymi).

Nasze testy potwierdziły, że największą zaletą Procreate jest jego elastyczny i konfigurowalny interfejs. Od palety kolorów po rozmiar pędzla – jest tu wiele opcji, które pomogą usprawnić przepływ pracy. Ponadto biblioteka kolorów w Procreate jest jak żadna inna – można tworzyć własne palety, opcje kolorystyczne, a nawet rekomendacje kolorów. Uwielbiamy nowe funkcje malowania 3D, dzięki którym w aplikacji można stworzyć niemal wszystko. Minusem jest to, że jest ona dostępna tylko na iPada, zaznacza https://techpolska.pl/.

Illustrator

Podobnie jak Procreate, Adobe Illustrator jest niezwykle popularny w środowisku artystów cyfrowych. Choć aplikacja jest darmowa, wymaga pewnych zakupów w aplikacji, ale dzięki takim funkcjom, jak powtarzanie radialne, siatkowe i lustrzane, jest warta swojej ceny. Aplikacja wykorzystuje najlepsze cechy aplikacji desktopowej i umieszcza je w poręcznej, przenośnej wersji.

Stwierdziliśmy, że kiedy połączysz aplikację Illustrator z nowym iPadem Pro (M1, 2021) i Apple Pencil 2, wtedy otrzymasz eleganckie, kontrolowane i ulepszone doświadczenie sztuki cyfrowej (upewnij się, że sprawdzisz oferty iPad Pro i Apple Pencil, jeśli nie masz jeszcze tych urządzeń). Niestety, aplikacja jest dostępna tylko w modelu subskrypcyjnym i nie jest kompatybilna poniżej iOS 14. Można jednak bezproblemowo przenosić swoje prace do i z aplikacji desktopowej do aplikacji na iPada, co jest dużym pozytywem.

Photoshop na iPada

Bylibyśmy dość zaskoczeni, jeśli nie słyszałeś o Photoshopie do teraz (Creative Bloq jest wypełniony po brzegi treścią Photoshopa). A teraz możesz wyposażyć swojego iPada w odchudzoną wersję tego desktopowego oprogramowania. Kiedy go testowaliśmy, stwierdziliśmy, że brakuje kilku ważnych narzędzi, ale funkcjonalność jest cały czas poprawiana i staje się przydatnym dodatkiem, który pozwala na bezproblemowe przenoszenie plików między aplikacją a pulpitem – i może przyjąć duże obciążenie.

Inspire Pro

Inspire Pro ma jeden z najszybszych i najbardziej realistycznych silników renderujących w App Store, zapewnia https://techpolska.pl/. Oznacza to, że twórcy mają do dyspozycji niezwykle płynne i naturalne rysunki na iPadzie.

Od oleju po farbę w sprayu – aplikacja może pochwalić się dużą biblioteką pędzli i wysokiej jakości narzędzi, które można dostosować do swoich potrzeb. Jeśli masz Apple Pencil i iPada Pro, to przekonasz się, że zdolność Inspire Pro do reagowania na nacisk, pochylenie i orientację jest niezwykle przydatnym narzędziem podczas pracy nad projektem i daje mnóstwo kreatywnej kontroli.

Adobe Fresco

Fresco to kolejna aplikacja na iPada z listy firmy Adobe. Fresco ma być cyfrowym odpowiednikiem tradycyjnych, analogowych materiałów rysunkowych. Kiedy go przetestowaliśmy (zobacz naszą recenzję Adobe Fresco), czuliśmy, że jest to jak odpowiedź Adobe na Procreate (patrz wyżej), ale jest częścią subskrypcji Adobe Creative Cloud (otwiera się w nowej karcie).

Dzięki oczekiwanym pędzlom na żywo, które dostosowują się do różnych stylów rysowania (choć mieliśmy wrażenie, że są one nieco ograniczone), Fresco zapewnia użytkownikom eleganckie i płynne rysowanie. Fresco może nie mieć opcji tekstu lub animacji i brakowało nam opcji użycia tekstur papieru lub płótna, ale nadal jest to jedna z najlepszych dostępnych aplikacji do sztuki cyfrowej. Szczególnie podobał nam się jego fantastyczny wybór pędzli pikselowych, jego płynne działanie i możliwość mieszania pędzli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here