Niezapomniane przyjęcie urodzinowe

Każdego roku nadchodzi ten jeden wyjątkowy dzień – dzień urodzin. Dla dzieci jest to szczególna data. Każda pociecha czeka na nią ze zniecierpliwieniem. Marzeniem większości maluchów jest wielkie przyjęcie z tortem i zabawami. Mnóstwo przyjaciół i prezentów. Jednak aby zostały spełnione dziecięce pragnienia, to rodzice muszą stanąć na wysokości zadania. W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości organizacji tego święta. Można urządzić imprezę w domu i we własnym ogródku lub powierzyć przygotowania firmie, która zajmie się wszystkim. Tort, przekąski, prezenty i goście to połowa sukcesu. Aby ten dzień był naprawdę udany potrzebne są ciekawe, kreatywne i pomysłowe zabawy dla dzieci na urodziny. Te mogą być ruchowe, artystyczne, aktorskie. Aby odnieść sukces trzeba zastanowić się czym interesuje się nasze dziecko i jego przyjaciele. Pamiętać należy żeby nie były one zbyt długie i nudne. Częstym zabiegiem jest wynajęcie animatorów zabaw, malowanie twarzy, czy np. pokazy iluzji. Jeśli jednak rodzice wolą sami podjąć się ich organizacji, muszą wykazać się sporą pomysłowością. Do organizacji takiego kinderbalu opiekunowie powinni zacząć przygotowywać się już dużo wcześniej. Ustalić listę gości oraz przekąsek. Dobrym pomysłem jest stworzenie zaproszeń. Każdy przyszły jubilat na pewno z chęcią sam zajmie się wykonywaniem większości zadań. Coraz częściej takim imprezom nadaje się tematykę, co warto umieścić na zaproszeniu. Należy przygotować odpowiedni wystrój pomieszczenia, w którym będzie odbywać się zabawa. Na koniec wymyślenie odpowiednich gier i atrakcji. Należy pamiętać, aby były one dostosowane do wieku dzieci, a przede wszystkim bezpieczne. Warto spisać sobie przykładowy program imprezy, choć jak wiadomo dzieci bywają nieprzewidywalne. Pomoże to jednak utrzymać porządek i zapobiec sytuacjom, kiedy dzieci mogą zacząć się nudzić. Przykładową zabawą urodzinową mogą być kalambury. Wystarczy podzielić dzieci na dwie drużyny. Jedna pokazuje przygotowane wcześniej hasła, druga stara się je odgadnąć. Po jakimś czasie następuje zmiana. Inna ciekawą propozycją jest „ciepło – zimno”. Do tej zabawy można wykorzystać wcześniej już ustalone drużyny. Jedna z grup chowa jakiś przedmiot, inna stara się go znaleźć. Drużyna chowająca określeniami ciepło – gdy przedmiot jest blisko lub zimno – gdy jest daleko, podpowiada składowi szukającemu.
Kolejną propozycją mogą być wyścigi rzędów. Tutaj rodzice mogą wykazać się własną inwencją twórczą ustalając tor, który dzieci muszą pokonać.
Ciekawym elementem będzie liczenie punktów. Warto pamiętać, iż dzieci lubią rywalizację. Za każdą grę można przyznawać punkty. Jednak nie można doprowadzić do sytuacji, że któreś dziecko bądź drużyna zostanie pokrzywdzone. Ciekawym pomysłem jest stworzenie tablicy wyników i późniejsze nagrodzenie niewielkimi upominkami każdego z bawiących się. Nie należy jednak zapominać o najważniejszym gościu kinderbalu. Głośne i wesołe wyśpiewanie życzeń urodzinowych na pewno zadowoli i uraduje każdego jubilata, a impreza urodzinowa pozostanie na długo w jego pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here