pisanki wielkanocne

Ciężko sobie wyobrazić, że święta wielkanocne mogłoby się odbyć bez udziału kolorowych pisanek. Powinny mieć swoje honorowe miejsce tuż obok potraw wielkanocnych oraz dekoracji. Jest to z pewnością nieodłączny element, który należy do tradycji świąt wielkanocnych. Zrobienie takich pisanek, jest to także świetna okazja do tego, aby spędzić miło i kreatywnie czas ze swoimi dziećmi lub bliskimi. Wielkanoc w tym roku niestety będzie różnić się nieco od poprzednich świąt. Nie ma się jednak co martwić, cieszmy się z małych rzeczy i dbajmy o siebie nawzajem.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/pisanki-wielkanocne/

Pisanki wielkanocne – 5 ciekawych propozycji

  1. Flamastry do góry – jest to niezwykle banalny, szybki i łatwy sposób na to, aby ozdobić jajka. Ten sposób możesz wykorzystać, jeśli naprawdę nie masz czasu na nic bardziej kreatywnego lub gdy nie chcesz, aby Twoja pociecha zamieniła pokój w armagedon 
  1. Skrobanie – tylko dla wytrwałych – ten sposób, z kolei nie jest przeznaczony dla dzieci, a raczej dla dorosłych, którzy mają na co dzień sporo stresu i chcieliby się odprężyć. Wykonanie takiej pisanki jest bardzo pracochłonne, ale za to efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania. Po ugotowaniu barwnika, możesz sięgnąć po igłę i możesz zacząć wyskrobywać wzorek w jajku. 
  2. Wosk i barwnik – ten sposób z pewnością należy do tych z kategorii ,,niecodzienne’’. Jest to sposób, który może być wykonany tylko i wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. Na jajko należy wylać gorący wosk – mogą to być przypadkowe wzory lub konkretny wzór. Następnie należy zanurzyć jajka w barwniku, a po wyciągnięciu ściągnąć wosk.
  1. Wyklejanka – ten wariant będzie dla tych, którzy lubią wyklejać. Po wycięciu malutkie elementy wyklejanki przyklejać na małe jajka. Do tego również potrzeba jest osoba z nieziemską cierpliwością.
  1. Użycie farb do realizacji tego sposobu z pewnością sprawdzą się farbki akrylowe lub te przeznaczone do szkła. Teraz tylko puść wodzę fantazji i maluj!  Wskazówka: bardzo ładnie będą wyglądać wzory geometryczne, ale także te związane z okresem świąt wielkanocnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here