Praktyczne porady jak rozszerzać dietę niemowlaka

Jeżeli spodziewasz się dziecka albo niedawno zostałeś rodzicem, to zapewne interesuje Ciebie wszystko co dotyczy niemowlaków. Od tego jak je ubierać, przez to ile mają spać, a kończąc na tym co mają jeść. No właśnie, bardzo ciekawą kwestią dotyczącą niemowlaków jest ich wyżywienie.

W pierwszych tygodniach dzieci piją tylko i wyłącznie mleko z piersi matki albo ewentualnie z butelki mleko modyfikowane, jeżeli matka nie ma pokarmu albo jest to spowodowane innymi problemami. Z tygodnia na tydzień dawka pokarmu zwiększa się.
Jednak jak rozszerzać dietę niemowlaka w momencie kiedy mleko przestanie mu wystarczać. W okolicach 6 miesiąca życia niemowlak zacznie domagać się innego pokarmu aniżeli samo mleko. Powinniśmy zacząć od wprowadzenia jakiejś zupki warzywnej. Oczywiście początkowo taka zupka powinna składać się tylko z marchewki. Pamiętaj, aby nie używać żadnych przypraw, nawet soli. Jak rozszerzać dietę niemowlaka po pierwszej zupce z marchewki? Co kilka dni możemy do zupy dokładać kolejne składniki. Oczywiście jakieś warzywa. Do marchewki możemy dołożyć ziemniaka oraz pietruszkę. Następnie jakieś kalafiory oraz brokuły.
Zastanawiacie się zapewne jak rozszerzać dietę niemowlaka po zupkach warzywnych. W trakcie podawania zupek warzywnych możemy zacząć podawać jakieś owoce. Najlepiej zacząć od startego jabłuszka. Kolejnym niezbędnym elementem diety naszego dziecka musi być mięso. Mięso powinno być już podawane krótko po tym jak zaczniemy wprowadzać warzywa do diety naszego dziecka. Oczywiście możemy podawać także herbatki ziołowe oraz wodę mineralną.
Jeżeli zastanawiasz się jak rozszerzać dietę niemowlaka, to warto zacząć czytać przeróżne książki dla młodych rodziców. Dowiesz się z nich jak powinna wyglądać dieta dziecka w pierwszy roku życia. Z takich poradników dowiesz się także jakie składniki wywołują najczęściej reakcję alergiczną oraz jakich składników wystrzegać się kiedy gotujemy niemowlakowi.
Informacji jak rozszerzać dietę niemowlaka można także poszukać w licznych czasopismach dla młodych mam. W takich magazynach znajdziemy wiele artykułów dotyczących zdrowego i prawidłowego odżywiania naszych niemowlaków. Oczywiście istnieje wiele poglądów oraz opinii co dzieci powinny jeść w wieku kilku miesięcy. Z takich artykułów dowiemy się różnych poglądów dotyczących odżywiania niemowląt.
Jeżeli nadal zastanawiasz się jak rozszerzać dietę niemowlaka, to warto poprosić o pomoc swoją mamę oraz teściową, które wychowały, a zarazem wyżywiły swoje własne dzieci. Obie panie na pewno będą miały wiele przydatnych rad, które mogą się przydać w opiec nad niemowlakiem. Pamiętaj jednak, że jako rodzic masz decydujące zdanie na temat opieki i wyżywienia swojego małego dziecka.
Z tego artykułu mogłeś dowiedzieć się jak rozszerzać dietę niemowlaka w sposób stopniowy i sensowny, a także gdzie poza tym możesz dowiedzieć się jak odpowiednio żywić swoje dziecko. Z takimi informacjami wiesz już jak dobrze zająć się swoim dzieckiem, a także co powinno jeść w określonych tygodniach oraz miesiącach życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here