Wyprawka dla noworodka

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. To czas przemyśleń i refleksji na temat dotychczasowego życia, jakie się prowadziło. To właśnie w ciąży, kobieta przygotowuje się nowej i bardzo ważnej dla niej roli, jaką jest rola matki. Jej ciało się zmienia, hormony szaleją i przyszła mama może mieć wahania nastrojów, które bywają czasami irytujące dla jej partnera. Dlatego ważne jest, aby podczas całej ciąży wspierać partnerkę, komplementować ją, bo przecież oprócz tego, że zostanie matką nadal jest kobietą. Ona wciąż pragnie być piękna i pociągająca dla swojego partnera. Chce, by postrzegał ją nie tylko jako matkę jego dziecka, ale też kobietę, która mu się podoba.
Podczas ciąży przyszła mama dużo rozmyśla o swoim nienarodzonym dziecku. Wyobraża sobie, do kogo będzie podobne, czy urodę odziedziczy po mamie czy może po tacie. Nosząc pod sercem swoje dziecko już darzy je wielką, bezgraniczną miłością. Nie może się doczekać momentu narodzin, kiedy ujrzy swoją pociechę i po raz pierwszy weźmie ją w ramiona, utuli i ucałuje.
9 miesięcy ciąży to cenny czas dla kobiety. Jest to przede wszystkim moment odpoczynku i wyciszenia dla przyszłej mamy. Musi skupić się ona na swoim zdrowiu i zdrowiu nienarodzonego maluszka.
Jest również moment przygotowywania pierwszej wyprawki dla maluszka.
Większość kobiet w drugim trymestrze ciąży, znają już przyszłość swojego maluszka i mogą świadomie już kompletować dla niego ubranka.
Wyprawka dla noworodka to najprzyjemniejszy moment w oczekiwaniu na potomka. Półki sklepowe uginają się od różnorodnych ubranek dla bobasów. Producenci prześcigają się w różnorodności wzorów i aplikacji odzieży niemowlęcej.
Przyszłe mamy całe godziny spędzają w sklepach oglądając i dotykając różne ubranka dla swoich nienarodzonych dzieci. Zachwyca je bogata kolorystyka ubranek, piękne, delikatne materiały, cudne wzory. Aż chce się kupować. I tu pojawia się problem. Jak ma wyglądać wyprawka dla noworodka, ile rzeczy tak naprawdę potrzebuje taki mały człowiek?
W głowach przyszłych mam rodzi się wiele pytań, są zdezorientowane. Jedne koleżanki radzą kupić wiele ubranek dla dziecka, inne ostrzegają, że maluszek szybko rośnie i zbyt duża ilość rzeczy jest po prostu zbędnym wydatkiem.
Podstawowa wyprawka dla noworodka powinna zawierać;
-wózek głęboki(może być kompaktowy, 2w1, zawierać także spacerówkę)
-fotelik samochodowy(niezbędny od pierwszych dni życia dziecka, przecież musimy w czymś przywieźć bobasa do domu)
-łóżeczko (początkowo dziecko może spać w wózku, jednak w kolejnych miesiącach życia dziecka jest już niezbędne)
-ubranka dla noworodka(kilka par śpioszków, kaftaniki, body, czapeczka dostosowana do pory roku, kombinezon lub pajac na spacer)
-2 kocyki (jeden cieńszy, jeden grubszy)
-pieluszki, kremy, wanienka, ręcznik dla maluszka)
-butelki(w zależności czym karmione będzie dziecko, czy mlekiem matki, czy mlekiem zmodyfikowanym)
Lista przedmiotów potrzebnych małemu człowiekowi jest długa, jednak nie dajmy się ponieść fantazji i nie kupujmy rzeczy na zapas, bo maluch szybko rośnie i będzie nam przykro, kiedy ani razu nie założymy mu jakiegoś nowego ubranka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here