Zabawki edukacyjne dla twojego dziecka

Zabawki, po które sięga twoje dziecka, mają za zadanie nie tylko przysporzyć mu rozrywki, ale również dostarczyć pozytywnych bodźców stymulujących do dalszego rozwoju. Pod tym względem, zabawki powinny oddziaływać na zmysły – wzrok, słuch, dotyk – oraz angażować uwagę dziecka. Jeśli szukasz pomysłu na zabawki o profilu edukacyjnym, które wspomogą rozwój twojego dziecka – poniżej dokonujemy krótkiego, subiektywnego przeglądu. Podpowiadamy, po jakie rodzaje zabawek sięgnąć, by twoje dziecko chętnie się nimi bawiło oraz w czym tkwi ich walor rozwojowo-edukacyjny.

Układanki, tablice edukacyjne, książki magnetyczne i inne

Dzieci w wieku 3-4 lat chętnie poznają otaczający je świat. Robią to poprzez eksplorowanie oddziałujących na nie bodźców różnego typu. Wszystko, co przyciąga wzrok twojego maleństwa, ogniskuje jego uwagę oraz zachęca do manipulowania, może stanowić pozytywną rozrywkę. Warto więc sięgnąć po dedykowane dla niego zabawki wspomagające rozwój, które będą stymulować jego ciekawość świata oraz angażować zmysły.

Do takich należą różnego typu zabawki płaskie, które twoje dziecko będzie oglądać oraz na którym będzie mogło przeprowadzać proste manipulacje. Tablica magnetyczna jest jednym z chętnie wybieranych typów zabawek, pozwala na umieszczanie na niej drewnianych magnesów oraz wzorów, za pomocą których można tworzyć kolorowe kompozycje. Dzieci chętnie bawią się tablicami magnetycznymi, podobnie zresztą jak i książkami wykorzystującymi ten sam mechanizm. Książki magnetyczne to bowiem zabawki kreatywne, z dużym rozkładanymi planszami oraz licznymi magnesami.

Puzzle i układanki dla dzieci to kolejny pomysł warty rozważenia. Puzzle dla dzieci w wieku 3-4 lat składają się najczęściej z około 30-50 elementów. Zabawki takie układa się intuicyjnie, a w czasie zabawy twoje dziecko uczy się spostrzegawczości oraz ćwiczę percepcję wzrokową. Popularnym wyborem są także puzzle czarno-białe kontrastowe lub piankowe. Niektóre modele emitują dźwięk w czasie zabawy, co stanowi dodatkowy atut w czasie dziecięcych zabaw.

Karty edukacyjne dla twojego maleństwa

Ciekawym wyborem są także karty edukacyjne, stworzone bezpośrednio dla celów edukacyjnych i rozwojowych. Karty edukacyjne łączą zabawę i naukę, korzystając z najnowszych rozwiązań edukacyjnych, promowanych przez środowiska pedagogiczne. Obecnie, znajdziesz rozmaite wersje kart edukacyjnych, dedykowanych dla dzieci w różnym wieku oraz prezentujących rozmaite treści.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym polecamy karty edukacyjne prezentujące proste treści z motywami: bajkowymi, zwierzęcymi, wiedzy o świecie lub zabawy. Karty edukacyjne zostały zaprojektowane pod kątem ich wizualnej atrakcyjności, dlatego prezentują jasne i intensywne barwy, wyraziste kontrasty oraz przyjemne w dziecięcym odbiorze kształty.

Dla dzieci w wieku szkolnym polecamy karty edukacyjne prezentujące treści związane z programem nauczania szkoły podstawowej. Warto dobrać karty w taki sposób, by tematycznie odpowiadały treściom, z których przyswajaniem twoje dziecko ma do czynienia w szkole. Znajdziesz więc karty pomocne w nauce języka obcego, karty wspomagające naukę pisania i ortografii, karty z tematami historycznymi lub tabliczką mnożenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here