zęby

Zarówno poranne jak i wieczorne między zębów jest jednym z najważniejszych nawyków higienicznych, do którego zobowiązują nas nie tylko uwarunkowania kulturowe, ale również względy zdrowotne. Higiena jamy ustnej jednak przez wielu postrzegana jest różnie. Niektórzy skarżą się na zmęczenie i dlatego często wieczorne mycie zębów nie zawsze jest regularny. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/czym-grozi-zaniedbywanie-zebow/ 

Dlaczego mycie zębów jest ważne? 

Myjemy zęby, żeby pozbyć się resztek jedzenia oraz zapewnić sobie świeży oddech. Jednak nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, że prawidłowe i częste mycie zębów może ochronić nas przed poważnymi powikłaniami zdrowotnymi. 

Jak będzie zębów chroni nas przed powikłaniami zdrowotnymi? 

Mycie zębów, pozbawia nas nie tylko resztek pokarmu ale również eliminuje nieprzyjemny zapach z ust. Pozbywamy się w ten sposób również bakterii, które znajdują się w naszej jamie ustnej. Bakterie mogą rozwijać się, a do tego potrzebują jedynie odpowiedniej temperatury, wilgoci i pokarmu. Wszystkie te warunki idealnie sprawdzają się jako nasza jama ustna. Dla bakterii jest to prawdziwy raj. Bakterie rozwijają się tam na potęgę. Kiedy w miarę szybko ich nie zwalczy my, będziemy mieli z tego powodu dużo kłopotów. Pierwszym z nich jest to, że bakterie atakują zęby i stopniowo je osłabiają, niszczą, zęby same wypadną lub będzie musiał usunąć dentysta. 

Nie możemy zapominać też, że bakterie nie jeżdżący się w jamie ustnej mogą zaatakować też żołądek i żyły, a następnie rozprzestrzenić się po całym organizmie. Wówczas będą wytwarzać toksyny, które mogą uszkodzić naszą trzustkę i doprowadzić do cukrzycy typu drugiego. Co więcej kłopoty może mieć również serce. Kiedy drobnoustroje czy dostaną się do żył, krew staje się gęstsza, co sprawia że serce pracuje znacznie trudniej. Próchnica może sprzyjać też nowotworom, a także zwiększa ryzyko zachorowań na sepsę. 

Higiena jamy ustnej – zdrowie i piękny wygląd 

Ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne jest codzienne mycie zębów. Dzięki higienie, nie tylko zapewniamy zębom piękny wygląd, ale również chroni myje przed szkodliwym oddziaływaniem różnego rodzaju bakterii, a tym samym chronimy nasz organizm. 

Zobacz też: http://www.zieloni2004.pl/badania-genetyczne-czym-sa-i-kiedy-je-wykonac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here