drożdże
fot. pixabay.com

Drożdże to nie tylko dodatek do wypieków domowych, ale również świetny sposób na wykorzystanie w pielęgnacji naszej urody domowymi sposobami. Drożdże również wspomagają walkę z trądzikiem ratując naszą skórę od rozwijania się kolejnych wyprysków na skórze.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/wplyw-drozdzy-na-cere-tradzikowa/

Drożdże

Drożdże sprzyjają urodzie. Zawarte w nich witaminy i składniki mineralne skutecznie poprawiają kondycję i wygląd włosów, skóry oraz paznokci. Drożdże również działają na trądzik, gdyż zawierają ogromną ilość łatwo przyswajalnego białka. W drożdżach znajdziesz również moc witamin z grupy B – witamina B2, witamina B5, a także witaminę H – biotynę.

Kuracja drożdżowa z drożdży piekarniczych wymaga zabicia ich możliwości przed zastosowanie, a więc należy zalać je wcześniej wrzątkiem. Konieczność ich zalania zachodzi przede wszystkim wtedy, gdy chcemy sporządzić z nich napój, który ma wiele właściwości zdrowotnych. Jeśli ich wcześniej nie zalejemy, wówczas możemy mieć różne problemy gastryczne.

Maseczka na trądzik

Z drożdży można przygotować maseczki. Mają one działanie oczyszczające oraz wyrównujące kolor skóry i zdolność wygładzania cery. Poza tym przyczyniają się również do zwężenia porów. Jak je zrobić? Wystarczy pół kostki drożdży rozprowadzić z letnim mlekiem bądź wodą do uzyskania papki. Tak przygotowaną maseczkę należy nałożyć na twarz i zostawić na około dwadzieścia minut. Po upływie czasu należy ją zetrzeć, wykonując koliste ruchy, a później zmyć ciepłą wodą i na końcu zimną.

Z drożdży można również przygotować kąpiele drożdżowe. To doskonały sposób na walkę z trądzikiem na plecach. Najpierw należy przygotować odpowiednio drożdżowy roztwór. Na jedną kostkę drożdży musi przypadać jeden litr wody. Taki roztwór należy następnie wlać do wanny z wodą. Kąpiel powinna trwać od dziesięciu do piętnastu minut. Jeżeli nasza skóra ma skłonność do łojotoku, na drożdżową kąpiel można pozwolić sobie codziennie.

Przeczytaj też: http://www.genotype.pl/piekna-skora-i-wlosy-domowe-sposoby/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here