Sztuczne jądro

Niedorozwój, uszkodzenie lub utrata jądra to problem natury fizjologicznej u mężczyzn, powodujący także dyskomfort z uwagi na estetykę. Jego rozwiązaniem jest wykorzystanie sztucznego jądra. Na czym polega zabieg wszczepienia implantów? Jakie są ich rodzaje i jak przebiega operacja? Sprawdźmy!

Sztuczne jądro – co to jest?

Sztuczne jądro to nic innego jak proteza jąder, czyli implant, który wszczepia się do moszny chorych, którzy nie mają jednego lub dwóch jąder. Sytuacja ta może być wynikiem niedorozwoju, ale również różnego rodzaju chorób i urazów, które doprowadziły do konieczności amputacji. Jeśli mężczyzna wskutek tego problemu odnotowuje trudności fizjologiczne (podczas wypróżniania się, stosunku czy poruszania) lub psychiczne (kompleksy, utrata pewności siebie, dyskomfort), jest to najlepszy sposób na uporanie się z problemem. Oferta implantów jąder jest szeroka, więc bez trudu można dopasować materiał i wielkość do potrzeb pacjenta, a zabieg zwykle nie jest skomplikowany.

Rozważasz powiększenie penisa? Sprawdź ten artykuł: http://typowyfacet.pl/zdrowie/profilaktyka/jakie-sa-metody-powiekszania-penisa/.

Jakie są rodzaje implantów jądra?

Implanty jądra są wykorzystywane już od lat 40. ubiegłego wieku. Przeszły długą drogę, zanim zostały opracowane w takim formacie, jaki znamy dzisiaj. Przez minione lata można były spotkać sztuczne jądra wykonane z vitalium (stopu kobaltu, chromu, molibdenu i niklu), leucytu, szkła, akrylu, dakronu lub polietylenu. Obecnie jednak stosuje się głównie implanty wypełnione silikonem lub solą fizjologiczną. Są one obojętne dla tkanek organizmu, bezpieczne, wygodne i w dotyku stosunkowo zbliżone do jąder naturalnych. Występują w wielu różnych rozmiarach, dlatego są dobierane adekwatnie do potrzeb pacjenta, by ten czuł się w nich komfortowo.

Jak przebiega zabieg wszczepienia implantów sztucznego jądra?

Wszczepienie implantu jądra to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Druga metoda stosowana jest w przypadku dzieci oraz u pacjentów, u których jednocześnie przeprowadza się bardziej zaawansowane interwencje chirurgiczne (np. amputację jądra). Protezę wszczepia się poprzez cięcie skórne w pachwinie albo w obrębie moszny. Następnym krokiem jest umocowanie jej – następuje to poprzez założenie szwów w dnie moszny, choć czasem zdarza się chirurg podejmie decyzję o tym, by w ogóle nie mocować implantu, pozwalając mu na swobodne zajęcie naturalnej pozycji w mosznie.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here