Alkomaty policyjne z atestem – dlaczego warto je wybrać?

0
138

Alkomaty policyjne są grupą urządzeń mających dużo większą liczbę funkcji w porównaniu do zwykłych modeli. Użycie w nich nowoczesnych czujników, np. platynowych elektrochemicznych, umożliwia wykonywanie pomiarów w szerokim zakresie. Dlaczego warto wybierać alkomaty policyjne z atestem?

Pewność wykonywanych pomiarów

Funkcjonariusze Policji nie mogą sobie pozwolić na używanie niedokładnych urządzeń. Dlatego też wszystkie alkomaty policyjne muszą spełnić wysokie wymogi, co w konsekwencji przesądza o ich wyższej cenie. Koszt różnych modeli nie jest jednakże na tyle zawrotny, żeby indywidualne wyposażenie się w któryś spośród nich stanowiło spory problem. Jeżeli w grę wchodzi uniknięcie poważnych konsekwencji, zdecydowanie warto ponieść większy koszt.

Alkomaty bezustnikowe

Specyficzna praca licznych formacji porządkowych czy policyjnych stawia szczególne wymagania przed wykorzystywanym przez nie wyposażeniem. Dlatego też obok bardzo dokładnych zwykłych alkomatów, w ich ręce trafiają również modele bezustnikowe. Sporą ich zaletą, jest spora szybkość, z jaką da się stwierdzić, czy zbadana osoba jest nietrzeźwa.

Pozwala to na rozwiązanie wielu problemów, przede wszystkim takich, z którymi mierzymy się w sytuacjach, kiedy badaniu należy poddać sporą ilość osób i trzeba to zrobić sprawnie i w sposób nieuciążliwy dla nim objętych.

Wybranie urządzenia najwyższe jakości, jakim są alkomaty dla policji z atestem, pozwala nam skutecznie sprawdzić trzeźwość. Zanim jednakże spróbujemy dyskutować z kontrolującym nas policjantem, powinniśmy upewnić się jeszcze, iż nasze urządzenie jest odpowiednio serwisowane i skalibrowane.

Alkomaty policyjne z atestem – czy da się je oszukać?

W sklepach specjalistycznych znaleźć możemy wysokiej jakości alkomaty policyjne, które są gwarancją wykonania pomiarów z wysoką dokładnością. Nie można ich także sfałszować. Policyjnego alkomatu nie sposób oszukać, jego czujniki wykrywają alkohol etylowy już w niewielkim stężeniu.

Ponadto urządzenie pozwala na bardzo szybkie wykonanie badania stężenia alkoholu, pokazując rezultat praktycznie od razu. Jest to naprawdę spora zaleta nie tylko w czasie kontroli policyjnej, ale również, kiedy zechcemy przeprowadzić badanie wśród wielu ludzi, przykładowo po imprezie w gronie przyjaciół czy rodziny.

Przeprowadzenie testu przy pomocy jednego z alkomatów policyjnych z atestem jest bardzo wygodne. Mają one sporo funkcji dodatkowych zwiększających ich dokładność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here