Co warto wiedzieć o zabiegu odsysania tłuszczu

Odsysanie tłuszczu nie jest receptą na nadwagę lub otyłość. Zabiegu nie należy więc traktować, jako zamiennik zdrowego trybu życia. Nie zapominajmy, że brak aktywności fizycznej, czy też niewłaściwie zbilansowana dieta mogą nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Należy jednak przyznać, że liposukcja brzucha lub innej partii ciała diametralnie zmienia wygląd wizualny ciała. Już na pierwszy rzut oka staje się ono smuklejsze i jędrniejsze.

Przeciwwskazania do zabiegu

Liposukcja brzucha nie jest dla wszystkich. Z tego względu decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie. To specjalista oceni, czy zabieg jest wskazany w konkretnym przypadku. Wiadomym jest, że najważniejsze jest zdrowie pacjenta. Odsysanie tłuszczu przynosi najlepsze efekty w przypadku, gdy skóra jest elastyczna, a jednocześnie równomiernie odcięta. Zwykle już po pierwszym zabiegu można odnotować pożądane rezultaty, które nie wymagają poprawek.

Do przeciwwskazań odsysania tłuszczu można zaliczyć m.in. cukrzycę, chorobą wieńcową, dolegliwości z układem krążenia, a także wiele innych. Z oczywistych względów jest to rozwiązanie wyłącznie dla osób pełnoletnich. Jedno jest pewne – żadna renomowana klinika nie przeprowadzi liposukcji brzucha bez szczegółowych badań.

Przebieg odsysania tłuszczu

Do odsysania tłuszczu należy się odpowiednio przygotować. Należy stosować się do zaleceń specjalisty, tak aby ograniczyć ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Niektóre leki (m.in. pigułki antykoncepcyjne) muszą być odstawione już na 14 dni przed datą zabiegu.

Przebieg liposukcji brzucha zależy przede wszystkim od wybranej techniki. Zwykle stosuje się znieczulenie ogólne, dzięki czemu pacjent nie musi obawiać się bólu. Dość rzadko stosuje się znieczulenie miejscowe. Sprawdza się ono jedynie w przypadku, gdy zabieg wykonywany jest na niewielkim obszarze.

Postępowanie po zabiegu

Liposukcja cena obejmuje niezbędną hospitalizację. Pacjent zwykle musi spędzić dzień w szpitalu, jeśli w jego przypadku stosowano znieczulenie ogólne. Nie jest to konieczne, jeśli podane zostało jedynie znieczulenie miejscowe. Wiadomym jest, że liposukcja cena w dużej mierze zależy od renomy wybranej kliniki.

Pacjentowi po przebytym zabiegu odsysania tłuszczu niezbędne będą bandaże podtrzymujące oraz leki przeciwbólowe. Lekkie siniaki oraz obrzęki są zupełnie normalne i mają one charakter tymczasowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here