ochrona wzroku
fot. Pixabay.com

Gdy pracujesz przed komputerem, musisz wyrobić w sobie nawyk dbania o wzrok. To bardzo ważne, szczególnie, że wzrok jest bardzo delikatnym narządem. Zmęczone oczy szybko zaczynają się psuć, a my zaczynamy coraz gorzej widzieć. To z kolei powoduje wiele problemów w codziennym funkcjonowaniu. Jak więc ich uniknąć? Dbaj o wzrok codziennie!

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/jak-chronic-oczy-pracujac-przed-komputerem/

Przede wszystkim – regularne wizyty u okulisty

Wzrok, tak jak i inne nasze narządy, warto regularnie sprawdzać i badać, po to, aby wiedzieć, w jakiej kondycji są nasze oczy i reagować natychmiast, kiedy tylko będzie to konieczne. Badanie wzroku warto wykonywać przynajmniej raz na rok, chyba że zauważymy, że dzieje się coś niepokojącego: rozmazuje się nam obraz, gorzej widzimy z daleka lub z bliska. Wówczas im szybciej odbędziemy wizytę u lekarza, tym lepiej dla nas. Dziś wprawdzie wszystkie monitory posiadają odpowiednią powłokę, która chroni nasz wzrok, nie oznacza to jednak, że jeśli wytężamy wzrok przez 8 godzin podczas pracy, nie obciążamy go i nie narażamy na szwank. Idealnym rozwiązaniem jest nawet noszenie okularów do komputera, które zapewnią jeszcze dodatkową ochronę i poprawią komfort pracy.

Nawet jeśli jesteśmy zatrudnieni na całym etacie i wymaga się od nas pracy po 8 godzin dziennie, nie oznacza to, że nie mamy prawa do przerw. Wręcz przeciwnie. W takim trybie pracowania nasz organizm się wręcz ich domaga. 45 minut pracy przed monitorem komputera powinno kończyć się 15 minutową przerwą. Warto wyrobić w sobie taki nawyk. Dzięki temu rozprostujemy kręgosłup, a nasz wzrok odpocznie od męczącego skupiania się w jednym miejscu. Najlepiej podczas przerwy zapewnić oczom taki odpoczynek, aby jak najdłużej patrzyły w dal, na przykład na krajobraz za oknem.

Inne sposoby na dbanie o wzrok

W celu utrzymania odpowiedniego nawilżenia naszych oczu dobrze jest również stosować krople nawilżające. Praca przed ekranem czy monitorem komputera znacznie wysusza naszą śluzówkę, a to z kolei powoduje nie tylko dyskomfort i ból, lecz także powoduje, że pogarsza się ostrość widzenia.

Najlepszą regeneracją dla naszych oczu jest również sen. Jeśli więc cierpisz na jego niedobór, czas najwyższy coś z tym zrobić. Nasze oczy, aby naprawdę odpocząć, potrzebują minimum 7 godzin dobrego, regenerującego snu.

Zobacz też: http://www.wizjatv.pl/na-co-zwrocic-uwage-podczas-zakupu-biustonosza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here