Jak wybrać damski zegarek

Kobiety zwykle dobierają dodatki, kierując się modą i estetyką. Ważne, aby były one atrakcyjne wizualnie, ale też solidne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Na co trzeba zwrócić, oglądając damskie zegarki?

Mechanizm zegarka

Jednym z najważniejszych komponentów zegarka jest mechanizm – wyróżniamy zegarki kwarcowe zasilane baterią i mechaniczne napędzane automatycznie. Oba rozwiązania mają swoje zalety – jeśli po kilku latach zegarek kwarcowy przestanie działać, trzeba tylko wymienić w nim baterię. W przypadku mechanizmu z kolei potrzebna jest fachowa pomoc specjalisty i profesjonalna naprawa.

Szkło mineralne lub szafirowe

Ważny jest też rodzaj szkiełka – w tańszych modelach elementy zwykle nie są najlepszej jakości. Zegarki markowe, znanych i cenionych producentów, zwykle są wyposażone w najlepsze komponenty. Warto na to zwrócić uwagę, gdyż zegarki modowe (biżuteryjne), uwielbiane przez kobiety, zwykle znajduje się szkło mineralne. Nie jest ono jednak tak wytrzymałe jak szkiełko szafirowe.

Zegarki na bransolecie czy pasku?

Jedne panie preferują pasek skórzany, inne – bransoletę. W wielu modelach można jednak ten element swobodnie wymieniać. Warto też dodać, że w markowych zegarkach paski są tak dobrej jakości, że będą służyć przez długie lata. Bransoleta z kolei nie jest tak wytrzymała i trzeba sprawdzić jej jakość. Aktualnie jednak cieszy się większą popularnością, gdyż takie zegarki uchodzą za niezwykle eleganckie i pasują do innych elementów biżuteryjnych. Najlepiej sprzedają się modele na bransolecie w kolorze żółtego lub różowego złota.

Wymiary zegarka i koperty

Bardzo ważna jest też wielkość zegarka, gdyż od niej zależy w dużym stopniu komfort noszenia. Każdy model ma inne wymiary, dlatego warto sprawdzić jego szerokość, wysokość, grubość, a także rozmiar koperty. Poza tym jego wielkość wpływa także na wagę – ciężki model nie będzie wygodny w noszeniu na co dzień.

Panie preferują zwykle mniejsze zegarki niż panowie, ale modne w tym sezonie są także modele stylizowane na męskie – duże, z bransoletą, o intrygującym designie. Pasują zarówno do zestawów eleganckich, jak i casualowych oraz sportowych. Wielkość ma znaczenie głównie w przypadku kobiet, które mają niewielkie dłonie i szczupłe nadgarstki – najlepsze będą zegarki o małych lub średnich tarczach. Jeśli zdecydujemy się na bransoletkę, powinna być delikatna.

Przeznaczenie zegarka

Warto też określić przeznaczenie zegarka – inny model będzie pasował do stylizacji sportowej, inny do strojów eleganckich. Do wielu kreacji odpowiedni będzie zegarek biżuteryjny. Do biura lepsze będą minimalistyczne modele na skórzanym pasku, a na co dzień można wybrać także nowoczesny smartwatch, który oferuje oryginalny design oraz wiele funkcji dodatkowych przydatnych głównie dla osób prowadzących aktywny styl życia. Warto wybrać co najmniej dwa modele albo zdecydować się na wymienne paski – kolorowy będzie idealny na nieoficjalne okazje, brązowy czy granatowy do pracy, a beżowy do kreacji eleganckich i kobiecych pasteli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here