Najbardziej unikatowy dywan

Góralska chatka, drewniany domek, to miejsca, które często kojarzą nam się z rozpalonym kominkiem, gorącą herbatką i skórzanym dywanem przy kanapie. Coraz częściej jednak skórzany dywan jest ozdobą domków, mieszkań, salonów, sypialni a nawet biur czy innych pomieszczeń użyteczności publicznej. Co skłania ludzi do wyboru skórzanego dywanu?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że Ci, którzy decydują się na tego rodzaju dywan, to nie są ludzie, którzy dla skóry zabiliby zwierzę. Skóra na dywan uzyskiwana jest z miejsc, gdzie zwierzęta są w sposób humanitarny zabijane i najczęściej jest to produkt uboczny.Konsument, który decyduje się na dywan ze skóry lubi mieć unikatowe produkty, a tego rodzaju dywan, jest zawsze jedyny w swoim rodzaju. Podobnie jak nie ma dwóch ludzi z identycznymi liniami papilarnymi, tak tez nie ma dwóch identycznych skór. Dzięki temu wnętrze, które zostanie udekorowane taką nietuzinkową ozdobą, nabierze wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru.

Różne style a skórzane dywany

Wydawać by się mogło, że skórzane dywany najbardziej pasują do klasycznego, drewnianego stylu. I rzeczywiście, do drewnianego stylu najbardziej pasować będzie brązowa skóra. Okazuje się jednak, że projektanci wnętrz potrafią genialnie połączyć minimalistyczny, skandynawski styl z skórzanym białym lub jasnym dywanem. Skóra mocno nasycona brązowa, czarna albo szara polecana jest przez znawców projektowania wnętrz w stylu glamour. Bardziej egzotyczne wzory skór, takie jak skóra zebry, tygrysa lub pantery idealnie wkomponuje się w kolonialny styl. Najnowszym i najbardziej uniwersalnym rodzajem skórzanego dywanu jest model patchworkowy. Jest to zszywany i łączony typ dywanu, dlatego można przemyśleć wielkość dywanu i dostosować do każdego nowoczesnego stylu. Popularnym wymiarem są między innymi dywany 160 x 230. Chociaż oczywiście wśród dywanów skórzanych sporo znajdziemy także modeli o nieregularnych kształtach.

Zalety dywanów ze skóry

Skórzane dywany są drogie, trudno dostępne, ale posiadają wiele zalet. Wyróżnia je to, że są dobrym izolatorem ciepła, tworzą niezwykłą atmosferę, są przyjemne i przytulne. Ponieważ są to bardzo trwałe dywany, będziemy mogli je użytkować i cieszyć się ich pięknem przez długie lata. Dywany ze skóry nie chłoną kurzu, brudu, roztocza. Inne bakterie nie mają w nich sprzyjającego środowiska, więc to wszystko sprawia, że to dobra opcja wyboru dla alergików. Dywany skórzane rzadko się czyści, wystarczy zwykłe odkurzanie na słabej mocy odkurzacza. Jeśli jest jakaś plama, to wystarczy mokra szmatka z szarym mydłem. Niewskazane jest używanie środków chemicznych, gdyż można zniszczyć kolor i strukturę skóry. Ponieważ dywany skórzane są rzadko czyszczone, to nie poleca się ich umieszczać w jadalni albo w salonie pod stołem, na którym goście spożywają posiłki.

Zakup skórzanego dywanu wiąże się ze sporym wydatkiem, ale jest to inwestycja na lata. Warunkiem jest to, że będziemy odpowiednio pielęgnować dywan. Bez względu na to, w jakim stylu mamy urządzone mieszkanie, możemy dobrać odpowiedni kolor i rodzaj skóry. Największym atutem skórzanego dywanu jest to, że jest to niepowtarzalna ozdoba, ponieważ nie ma dwóch takich samych skór, z których powstaje nasz wymarzony dywan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here