dzeici

Zapisanie dziecka na obóz młodzieżowy może okazać się doskonałym pomysłem zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziców. Dziecko podczas samodzielnych wakacji może nauczyć się radzenia sobie w nowych warunkach oraz zawrzeć nowe znajomości, natomiast rodzice mają szansę na spędzenie wakacji tylko we dwoje. Warto zatem namówić swoje dziecko na samodzielny, wakacyjny wyjazd. Wybierając obóz letni dla dziecka, warto kierować się renomą firmy, która specjalizuje się w organizowaniu takich wyjazdów. Na szczęście na rynku istnieje wiele firm, które mogą pochwalić się bardzo pozytywnymi opiniami na swój temat. Jedną z nich jest firma Kogis.pl, która ma ogromne doświadczenie w dziedzinie turystyki dziecięcej i od wielu lat organizuje kolonie oraz obozy tematyczne dla dzieci i młodzieży. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z usług Kogis.pl oraz jakie obozy letnie zaplanowane są na rok 2023.

Czym różnią się obozy młodzieżowe od kolonii dla dzieci?

Wielu rodziców, którzy decydują się wysłać dziecko na samodzielne wakacje, zastanawia się nad tym, czym właściwie różnią się obozy młodzieżowe od kolonii dla dzieci. Okazuje się, że istnieje kilka istotnych różnic pomiędzy koloniami a obozami młodzieżowymi. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że kolonie przeznaczone są dla dzieci, natomiast w obozach letnich bierze udział nieco starsza młodzież, zazwyczaj w wieku powyżej 12 lat. Kolonie stawiają na niczym nieograniczony wypoczynek pod okiem wykwalifikowanych pedagogów oraz nauczycieli. Na takim wyjeździe nie obowiązuje żaden konkretny program ani motyw przewodni. Obozy młodzieżowe są natomiast tematyczne, co oznacza, że wszelkie aktywności podejmowane na takim wyjeździe skupiają się wokół konkretnego tematu. Na obozach tematycznych zrzesza się młodzież o bardzo podobnych zainteresowaniach i podobnym wieku.

Propozycje wyjazdów wakacyjnych z Kogis.pl

W roku 2023 firma Kogis.pl zaplanowała wiele obozów letnich dla młodzieży w każdym wieku. Większość z nich to obozy tematyczne, co oznacza, że przeznaczone są one dla młodzieży o konkretnych zainteresowaniach. Organizatorzy takich obozów kładą bardzo duży nacisk na integrację pomiędzy uczestnikami, co daje dzieciom możliwość zawarcia nowych, wartościowych przyjaźni.

Wśród obozów tematycznych zdecydowanie warto wyróżnić obóz „Muzyczny Chillout” w Czaplinku. Jest to obóz przeznaczony dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Uczestnicy obozu mogą liczyć na niczym nieskrępowany wypoczynek nad Jeziorem w akompaniamencie ulubionej muzyki. Ponadto organizatorzy gwarantują szereg zajęć muzycznych, a także wycieczkę do Pomerania Fun Park.

Dla wszystkich fanów wrażeń oraz ciekawych atrakcji doskonałą propozycją może okazać się obóz survivalowy w Czaplinku. Obóz ten przeznaczony jest dla nieco starszej młodzieży. Na uczestników obozu czeka wiele survivalowych aktywności, takich jak np. budowanie własnego szałasu, w którym spędzą oni kilka nocy. Obóz survivalowy to doskonały sposób na to, by nauczyć się samodzielności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here