Poduszki dekoracyjne do nowego lokum

Kupując nowe mieszkanie, chcemy aby jego wnętrze było dostosowane do naszych indywidualnych preferencji. Nie zawsze jednak stać nas, aby od razu po wprowadzeniu się, przeprowadzić pełen remont i wymienić meble. Do tego czasu, możemy nanieść niewielkie zmiany, nie narażając tym samym naszego portfela na uszczuplenie. Aby mieszkanie stało się bardziej przytulne i nabrało naprawdę wyjątkowego charakteru, zaopatrzmy się w poduszki dekoracyjne. Ten niewielki dodatek, może zdziałać istne cuda w naszym nowym lokum.

Różnorodność kształtów i kolorów

Na rynku znajdziemy olbrzymi wybór przeróżnych poduszek dekoracyjnych, dlatego z pewnością wypatrzymy modele spełniające nasze oczekiwania. Wybierając poduszki warto wyjść poza ramy i postawić na oryginalne kształty, takie jak koła, serca czy wielokąty. Pamiętajmy jednak, aby zachować umiar i wybrać wspólny mianownik łączący wybrane poduszki, tak aby kompozycja nie stała się chaotyczna. Przy wyborze kolorów warto zapoznać się z metodą ich łączenia, tak aby barwy uzupełniały się między sobą, a nie kłóciły. W tym procesie niezwykle pomocna może okazać się uproszczona wersja koła barw. Na jej podstawie możemy bez problemu rozpoznać kolory idealnie ze sobą współgrające. Jednym ze sposobów jest znalezienie kolorów uzupełniających, wystarczy, że z koła barw wybierzemy interesujący nas kolor i przeprowadzimy linie prostą przez środek koła. Kolor znajdujący się naprzeciwko, jest kolorem uzupełniającym. Dzięki tej metodzie mamy pewność, że kolory nie będą ze sobą kolidować.

Jaki rozmiar wybrać

Przy wyborze rozmiaru najlepiej kierować się wielkością kanapy, na której znajdować mają się poduszki. Dla standardowej wielkości sof najlepszym wyborem będą te w rozmiarze od 45x45cm do 50x50cm. Jeśli jesteśmy posiadaczami dużego narożnika, możemy zainwestować w wielkie wygodne poduchy, które nadadzą wnętrzu przytulności, w takim wypadku unikajmy jednak małych poduszek, które wprowadzą nieestetyczną dysproporcje. Niewielkich rozmiarów poduszki ozdobne, znajdą swoje miejsce na fotelach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here