Prezent na chrzciny od chrzestnej – jaki powinien być?

0
3515

Chrzest święty to wyjątkowe wydarzenie, które warto podkreślić upominkiem. Powinien mieć on przede wszystkim wartość sentymentalną. Coraz częściej rodzice chrzestni wręczają maluchowi gotówkę. Nie jest to dobrym rozwiązaniem, gdyż zazwyczaj jest ona przeznaczana na bieżące wydatki. Prezent na chrzciny od chrzestnej powinien być pamiątką, która przetrwa długie lata. Poniżej umieszczono kilka ciekawych propozycji.

Wybrany przez nas prezent z okazji chrztu świętego powinien przede wszystkim:

  • Być pamiątką, która nawet po wielu latach będzie przypominać o uroczystości.
  • Mieć charakter sentymentalny, a nie materialny.
  • Wyróżniać się wysoką jakością.

Biblia w drewnianej skrzynce

Wiele osób wybiera Biblię, jako prezent z okazji chrztu. Warto jednak postawić na wersję dla dzieci. Maluch będzie mógł poznawać ją już od najmłodszych lat. Zwykle taka Biblia posiada kolorowe ilustracje, które są dla dziecka zachęcające. Klasyczne wydanie dla dorosłych nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że minie wiele lat zanim smyk zacznie się nią interesować. Zawiły i trudny język raczej nie sprawdzi się podczas czytania przed snem.

Pamiętajmy, że Biblia to wyjątkowo popularna forma prezentu na chrzest. Dobrze jest dowiedzieć się, czy inny członek rodziny nie planuje jej zakupu. Bardzo często jest tak, że prezenty dublują się. Można jednak tego uniknąć. Alternatywą jest książka poświęcona patronowi. Dziecka z pewnością będzie chciało poznać jego historię. Niebanalnie wydana książka będzie więc świetnym wyborem.

Biblia na prezent

Obrazek z Aniołem Stróżem w drewnianej skrzynce

Obrazek z Aniołem Stróżem może zostać umieszczony na ścianie w pokoju dziecięcym. Będzie on chronił maluszka przed niepowodzeniami. Jest to również element dekoracyjny. Bez trudu znajdziemy nie tylko obrazki o tradycyjnych formach. Wielkim zainteresowaniem cieszą się metalowe obrazy, które posiadają wyrzeźbiony wizerunek świętego. Nie muszą one być zawieszane na ścianie. Zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas produkt posiada podpórkę, która umożliwia jego postawienie na stoliku.

Wspaniałym pomysłem na prezent jest obrazek z krótką dedykacją. Będzie miał on jeszcze większą wartość sentymentalną. Oczywiście w tym przypadku również postawmy na jakość. Liczy się wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

aniołek

Łańcuszek z medalikiem

Złoty łańcuszek to klasyka, która zawsze jest mile widziana. Medalik powinien posiadać wizerunek patrona. Dobrym rozwiązaniem jest również krzyżyk. Oczywiście srebrny łańcuszek również pasuję na tą wyjątkową okazję. Ważne jest to, aby wybrać biżuterię wysokiej jakości. Tylko taka przetrwa w nienaruszonym stanie długi czas. Najtańsze łańcuszki zwykle czernieją, a ich powierzchni nie da się przywrócić do pierwotnego stanu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się łańcuszki posiadające grawerowany medalik. Możemy na nim umieścić np. imię dziecka oraz datę chrztu. Spersonalizowana pamiątka z pewnością wzbudzi wiele pozytywnych emocji. Plusem jest fakt, że nie musi ona kosztować majątku.

Kolczyki

Kolczyki, jako prezent z okazji chrztu również wydają się być dobrym pomysłem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie każda dziewczynka będzie posiadać w przyszłości przekłute uszy. Może zdarzyć się tak, że kolczyki nie będą używane. Wybór powinien więc zostać przemyślany. Kolczyki podarowane z okazji chrztu powinny być klasyczne. Z pewnością należy zrezygnować z fantazyjnych wzorów oraz kolorów. Im prościej, tym lepiej. Niewielkie kolczyki-wkręty zdobione diamencikiem lub perełką to świetna opcja. Mogą być one użytkowane zarówno w dzieciństwie, jak i w dorosłym życiu.

Podobnie jak w przypadku łańcuszka, należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Bardzo ważne jest to, aby wybrać kolczyki wykonane z bezpiecznego, a zarazem trwałego tworzywa. Nie ma większego znaczenia, czy są one złote, czy srebrne. Jest to kwestia osobistych upodobań.

Różaniec

Dziecko w dniu chrztu wstępuje do religijnej wspólnoty. Właśnie dlatego warto postawić na upominek, który nawiązuje do tego wydarzenia. Ozdobny różaniec z pewnością przetrwa wiele lat. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji modele wykonane z mistrzowską precyzją. Niektóre z nich wykonywane są nawet z kamieni Swarovskiego. Oczywiście różańce występują w wielu wersjach kolorystycznych.

Do kompletu warto wybrać dekoracyjne pudełeczko. Ułatwi ono przechowywanie różańca, a także zabezpieczy go przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Album na zdjęcia

Oczywiście album na zdjęcia z okazji chrztu świętego powinien być wyjątkowy. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie na jego okładce fotografii maluszka. Niektóre albumy posiadają wewnątrz ozdobne strony, gdzie umieszczone są np. cytaty z Pisma Świętego. Rodzice będą mogli wywołać zdjęcia z uroczystości, a następnie uzupełnić puste miejsca.

Szczególnie efektownie prezentują się albumy, które nie posiadają tradycyjnego okienka do włożenia fotografii. Niebanalnym rozwiązaniem jest przyklejenie zdjęć do powierzchni kartki. Dzięki temu uzyskamy prawdziwą książkę, której oglądanie będzie prawdziwą przyjemnością dla całej rodziny.Modlitewnik
Dzieci poznają pierwsze modlitwy już w przedszkolu. Modlitewnik jest więc praktycznym upominkiem, który z pewnością zostanie wykorzystany. Wiele osób nie bierze jego zakupu pod uwagę. Na pierwszej stronie można umieścić dedykację od rodziców chrzestnych.

Oczywiście należy postawić na modlitewnik dla dzieci, który posiada proste modlitwy, a także teksty niektórych piosenek religijnych.

Ramka na zdjęcia z odciskiem dłoni

Ramka na zdjęcia wydaje się być banalnym pomysłem. Warto jednak wziąć pod uwagę mniej sztampowe modele. Mowa tutaj w szczególności o produktach, które posiadają prawdziwy odcisk dłoni maluszka. Zazwyczaj takie ramki podzielone są na dwie połówki – po jednej stronie umieszczona jest fotografia, a po drugiej odcisk dłoni.

Sztućce dziecięce z grawerem

Sztućce z grawerem wręczane są z okazji chrztu już od wielu pokoleń. Najważniejsze jest to, aby były one wykonane z certyfikowanych tworzyw. Dobrze jest, jeśli znajdują się one w solidnym oraz dekoracyjnym opakowaniu. Grawer może znajdować się na wieczku pudełka lub rękojeści sztućców.

Więcej pomysłów na prezenty na chrzciny znajdziecie tutaj: https://sakramento.pl/pl/c/Pamiatki-i-prezenty-na-Chrzest-Sw./121

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here