klasyczny manicure krok po kroku

Każda z nas dba o swoją urodę, a jednym z nieodłącznych jej elementów jest prawidłowa pielęgnacja i stylizacja dłoni. Oczywiście zabiegi urodowe to szereg procesów, niekiedy dość długotrwałych, by przynieść oczekiwane rezultaty, jak np. depilacja laserowa. Są jednak też i takie, które pozwalają stosunkowo szybko cieszyć się efektami. Do tych dających szybkie efekty zalicza się między innymi stylizacja paznokci. Tak naprawdę zaraz po wyjściu z salonu możesz cieszyć się pięknymi paznokciami. Jednak klasyczny manicure trochę różni się od tych typowych stylizacji.

Czym jest klasyczny manicure?

Manicure większości osobom kojarzy się z malowaniem paznokci. Tymczasem są różne rodzaje manicure, a niektóre z nich wręcz w żaden sposób nie wiążą się z malowaniem czy zdobieniem paznokci. Do takich należy, chociażby manicure biologiczny, o którym więcej przeczytasz na https://www.moment.pl/blog/manicure-biologiczny/. To rodzaj zabiegu, którego zadaniem jest uwydatnienie naturalnych zalet paznokci oraz poprawa ich kondycji.

Można oczywiście „podkręcić” taki zabieg, dodając np. dodatkowo manicure japoński, który odżywi płytkę paznokcia i nada mu naturalnego blasku i delikatnego, perłowego odcienia. Warto jednak pamiętać, że taki klasyczny manicure bez stylizacji możesz wykonać samodzielnie. Aczkolwiek profesjonalny zabieg w salonie to gwarancja nie tylko satysfakcji, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

Jak przebiega klasyczny manicure krok po kroku?

Klasyczny manicure opiera się na:

  1. Zmyciu starego lakieru.
  2. Skróceniu paznokci oraz odsunięciu skórek.
  3. Spiłowaniu paznokci, nadając im odpowiedni kształt.
  4. Spiłowaniu płytki paznokcia.
  5. Wypolerowaniu płytki paznokcia specjalną polerką.
  6. Nałożeniu olejku odżywczego na skórki i płytkę paznokcia.

Tak w wielkim skrócie przebiega krok po kroku manicure klasyczny. Oczywiście wykonując go w domu czy w salonie kosmetycznym, nie możemy zapomnieć o podstawach bezpieczeństwa. Zatem zanim zaczniemy zabieg, powinniśmy zdezynfekować dłonie oraz narzędzia wielokrotnego użytku takie jak nożyczki, radełko itp. Skórki przed zabiegiem powinny być odpowiednio nawilżone. W tym celu możesz zastosować specjalny olejek zmiękczający lub też wykonać kąpiel dłoni z jego dodatkiem w ciepłej wodzie. Odpowiednio zmiękczone skórki będą łatwiej się odsuwać. Pamiętaj też, że lepiej jest odsunąć skórki niż je wycinać. Jeśli natomiast musisz je wyciąć, rób to zdezynfekowanym narzędziem z należytą ostrożnością, by nie uszkodzić macierzy paznokcia.

Jeśli zaś chodzi o piłowanie paznokci w celu nadania im oczekiwanego kształtu, istotne jest, by robić to w jednym kierunku. Do tego procesu warto sięgać po szklane lub papierowe pilniki. Te metalowe nie są dobrym rozwiązaniem.

Na koniec nie zapomnij o delikatnym zmatowieniu płytki w celu jej wyrównania i dokładnym wypolerowaniu polerką. Tak przygotowany manicure sprawi, że Twoje paznokcie będą naturalne i piękne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here