Stosunek przerywany zalicza się do tzw. naturalnych metod antykoncepcji . Jest to taka sama kategoria metod co np. kalendarzyk. Nie jest to jednak dobry sposób na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą oraz nie chroni on w ogóle przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Na czym polega stosunek przerywany i jakie są jego wady oraz zalety?
Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/stosunek-przerywany/
Stosunek przerywany – na czym polega?
Stosunek przerywany polega na tym, że partner wyjmuje penisa z pochwy partnerki przed samym wytryskiem, podczas odbywania stosunku. Dużo osób myśli, że w ten sposób nie dojdzie do zapłodnienie, jednak okazuje się, że dużo osób jest w błędzie. Istnieje bowiem coś takiego, co nazywa się preejakulacja.
Plemniki w tym czasie uwalniają się zanim dojdzie do pełnego wytrysku. Pomimo tego, że szansa na zapłodnienie jest znacznie mniejsza niż w przypadku właściwego wytrysku, to nie znaczy, że do niego nie dojdzie.
Podczas mocnego podniecenie ze strony partnera zadanie to będzie wręcz niemożliwe do wykonania. Metoda to to ciągła presja, która może nie tylko odebrać waszemu partnerowi przyjemność z seksu, ale również spowodować inne problemy. Na partnerze bowiem spoczywa duża odpowiedzialność. Musi on być skupiony i gotowy do wycofania się w odpowiednim momencie.
Stosunek przerywany wady
Największą wadą tej metody jest nieplanowana ciąża. Dobre wieści są takie, że jest to jedyna wada.
U mężczyzn stosunek przerywany może prowadzić do stresu i ciągłego napięcia. Partner nie może w pełni oddać się doznaniom i cieszyć się rozkoszami, ponieważ w głowie ciągle pojawia się myśl, że muszą być przygotowani.
Stosunek przerywany – zalety
Podstawową zaletą stosunku przerywanego jest przede wszystkim oszczędność. Metoda ta jest całkowicie darmowa, jednak powinniśmy się zastanowić czy w przypadku, kiedy chodzi o nasze zdrowie powinniśmy oszczędzać. Jeśli nie chcecie cały czas wydawać pieniędzy na prezerwatywy czy tabletki antykoncepcyjne powinniście zdecydować się na spiralę czy implant, które są drogimi rozwiązaniami, ale koszt jest jednorazowy.
Zobacz też: http://www.zieloni2004.pl/jak-sciagnac-hybryde-w-dom/