swetry wzór norweski

Wzoru norweskiego nie sposób pomylić z żadnym innym. Składa się z różnorodnych motywów, które okalają dookoła materiał. Zwykle są to trójkąty, czworokąty i gwiazdki. Jego design od razu przywodzi na myśl świąteczny, zimowy klimat. Wzór norweski z roku na rok jest coraz bardziej popularny i już od lat można go spotkać nie tylko na swetrach, ale także na innych elementach garderoby, a nawet na obrusach.

Oryginalne swetry ze Skandynawii

Wzór norweski zaczął się od swetrów, które od setek lat były dziergane z wełny na półwyspie Skandynawskim, a dokładniej w południowej Norwegii. Nie był on do końca przypadkowy. Podobno niektóre elementy miały chronić właściciela przed złymi mocami. Współcześnie nadal Norwedzy specjalizują się w wytwarzaniu tych ubrań. Ich cena jednak jest bardzo wysoka. Za oryginalny sweter z norweskim wzorem trzeba zapłacić około 1000 zł.

Wzór norweski w Polsce

Współcześnie nie tylko Norwedzy wytwarzają tego typu swetry. Wzór norweski cieszy się tak dużą popularnością, że jest chętnie używany przez marki z różnych krajów. W Lanieri Fashion można dostać wysokiej jakości męskie swetry we wzór norweski, które są dostępne na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo ceny są znacznie bardziej przystępne niż w przypadku oryginalnych norweskich swetrów. Jest to dobra alternatywa, gdy chcemy się cieszyć porządnym swetrem w ten ponadczasowy norweski wzór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here