objawy uzależnienia
fot. Pexels.com

Co za dużo, to niezdrowo. Każdy typ uzależnienia może być szkodliwy dla naszego zdrowia – nie tylko przez niekorzystne właściwości danego nałogu, ale również przez jego nadmiar. 

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/uzaleznienie-wszystko-co-musisz-i-nim-wiedziec/

Siła uzależnienia 

Uzależnienia to wzory zachowań, które zawsze działają na nas negatywnie. Osoba będąca pod wpływem nałogu czuje nieustanną potrzebę powrotu do swojej słabości. Mimo tego, że jest świadoma, iż owa słabość jest dla niej szkodliwa. Nałogi dotyczą nie tylko alkoholu, papierosów czy narkotyków. Uzależnić można się tak naprawdę od wszystkiego. Od czego ludzie najczęściej się uzależniają? 

Najpopularniejsze rodzaje uzależnień 

  • Uzależnienie od napojów wysokoprocentowych – alkohol to substancja, która dzięki swoim odurzającym właściwościom i łatwej dostępności znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych uzależnień. Nadużywanie napojów z wysokimi procentami może prowadzić do alkoholizmu, który działa destrukcyjnie na zdrowie i życie codzienne osoby uzależnionej. 
  • Uzależnienie od narkotyków – kolejny silnie uzależniający nałóg, który mimo mocno utrudnionej dostępności, cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodych osób. Uzależnienie od narkotyków jest jednym z najniebezpieczniejszych nałogów, który może być tragiczny w skutkach. Te szkodliwe dla zdrowia substancje wyniszczają ciało i umysł. Często prowadzą do utraty zdrowia, pieniędzy czy bliskich. 
  • Uzależnienie od hazardu – hazard uzależnia, ponieważ dostarcza ludziom ogromnych wrażeń. Odczuwanie adrenaliny i możliwość wygrania dużych pieniędzy są często silniejsze niż rozsądek i widmo utraty dobytku. 
  • Uzależnienie od pokarmów – inaczej nazywane zaburzeniami odżywiania. Mówimy o nim wtedy, gdy jedzenie staje się dla kogoś obsesją – obiektem pożądania lub strachu. Uzależnienie od jedzenia występuje pod różnymi postaciami, najczęściej pod postacią kompulsywnego objadania, bulimii, anoreksji lub ortoreksji. 

Zobacz także: http://www.wizjatv.pl/masz-halucynacje-dowiedz-sie-dlaczego/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here