Akcesoria zimowe dla dzieci - czapki, szliki, kominy i rękawiczki

W naszym klimacie zima bywa ostra, mroźna i każdy, nawet najbardziej odporny na zimno człowiek, musi dbać o odpowiedni ubiór. Większość powierzchni ciała musi być zasłonięta, aby być chroniona przed mrozem i wiatrem. Ekspozycja ciała na niesprzyjające warunki pogodowe prowadzić może do przeziębień i innych poważnych chorób, a w szczególności do infekcji układu oddechowego. Wystąpić mogą także odmrożenia, które są niezwykle nieprzyjemne i groźne w skutkach, a ich konsekwencje mogą być odczuwalne przez całe życie.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważne jest by dzieci, których organizmy są delikatne, były odpowiednio ubierane podczas zimowych spacerów i zabaw na śniegu. Poza szczególnymi i skrajnymi przypadkami, dzieciom nie można bronić wychodzenia na dwór zimą, jeśli ich zdrowie na to pozwala. Oddychanie świeżym powietrzem jest istotne dla ich rozwoju fizycznego i psychicznego przez cały rok – również zimą. W porze zimowej jest to szczególnie ważne w celu kształtowania ich odporności.

Dla dzieci niezwykle istotne jest, by ubrania dostosowane były do ich aktywności. Dziecko nie może zmarznąć, ale też nie powinno się przegrzewać. Materiały, z których wykonywany jest ubiór, powinny jednocześnie dawać ciepło i odprowadzać wilgoć. Dobrym rozwiązaniem bywa ubieranie na tzw. cebulkę, a więc warstwowo. Nie wolno zapominać o odpowiednich akcesoriach, które chronią delikatne części ciała dziecka: głowę, rączki, nóżki. Buty powinny być ciepłe i nieprzemakalne.

Na rynku istnieje bogata oferta pięknych i kolorowych akcesoriów dla dzieci, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym konsumentom. Akcesoria mogą być sprzedawane w pasujących do siebie kolorystycznie zestawach. Chętnie noszone przez pociechy są przykładowo czapki i kominy dla dzieci z ich ulubionymi bohaterami. Dzięki takim akcesoriom zwykłe ubranie przeznaczone na zewnątrz może nabrać zupełnie nowego charakteru. A więc mamy już nie tylko funkcję użytkową, ale również estetyczną. Nie od dziś wiadomo, że dzieci – zwłaszcza te starsze – bardzo zwracają uwagę na to co mają na sobie. Niemniej jednak zawsze należy pamiętać, że w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę na funkcjonalność ubioru, a więc na jego przeznaczenie.

Dzieci uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, a w szczególności kochają zabawy na śniegu. Przepadają za zjeżdżaniem na sankach, lepieniem bałwana. Świetnym sportem jest jazda na nartach. Nawet zwykły spacer w zimowej scenerii bywa wspaniałą rozrywką. Warto umożliwić naszym pociechom korzystanie z zimowych atrakcji. Dbajmy o ich odpowiedni ubiór, aby zabawa na świeżym powietrzu nie skończyła się chorobą, która uprzykrza życie dziecku i dezorganizuje funkcjonowanie całej rodziny. Dbajmy również o odżywanie. Posiłki powinny być odpowiednio kaloryczne, zdrowe, świeże i odpowiednio zbilansowane, aby dostarczyć wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Dzieci powinny każdego dnia spożywać śniadania i gotowane posiłki, które pomogą, obok ubioru, zapobiec wychłodzeniu organizmu i przetrwać zimę w zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here