Baseny stelażowe

Baseny ze stelażem od kilku lat uznawane są za jedną z popularniejszych atrakcji ogrodowych, która doskonale sprawdza się w przypadku letnich, upalnych dni. Pozwala na stworzenie tzw. przydomowej strefy relaksu, która w przypadku dzieci doskonale sprawdzi się, jako miejsce do różnego rodzaju wodnych zabaw, zapewniając im tym samym kilkugodzinną rozrywkę. Ze względu na swój duży rozmiar i stabilną konstrukcję, uznawane są za jedne z najbardziej komfortowych w użytkowaniu.

Stelażowy basen ogrodowy – ogólna charakterystyka

Ogrodowe baseny ze stelażem zazwyczaj charakteryzują się dość sporymi wymiarami, dzięki czemu w wielu przypadkach mogą zastąpić wizytę z dziećmi na pływalniach, zapewniając tym samym wszystkim prawdziwą atrakcję. Ten jeden z najlepszych sposobów na walkę z upałami, wyróżnia się niezwykle stabilną konstrukcją, a to za sprawą tego, że posiada stelaż podtrzymujący ścianki, dzięki czemu nawet te najbardziej szalone zabawy jest w stanie znosić bez najmniejszego szwanku. Stelażowe baseny ogrodowe występują w rozmaitych kształtach i rozmiarach, co pozwala na łatwe dopasowanie jego pojemności do indywidualnych oczekiwań i potrzeb z uwzględnieniem wolnej powierzchni, jaką dysponujemy w ogrodzie. Są doskonałym wyborem dla wszystkich tych osób, poszukujących sprawdzonych rozwiązań, które nie zrujnują budżetu domowego.

Basen stelażowy okrągły czy prostokątny?

Tak naprawdę jest to kwestia indywidualna, która przede wszystkim zależy od naszych preferencji. Należy jednak pamiętać, że basen stelażowy prostokątny przeważnie dostępny jest w większych rozmiarach aniżeli okrągły, przez co zazwyczaj jest nie tylko droższy, ale także zajmuje więcej miejsca w ogrodzie. Niekiedy baseny prostokątne mogą osiągać takie wymiary, które pozwalają dorosłemu mężczyźnie odbywać regularne/codzienne treningi pływackie. Warto, jest jednak pamiętać, że niezależnie od tego, czy wybierzemy basen ze stelażem okrągły, czy też prostokątny to w obu przypadkach nie wolno zapominać o wykonywaniu zabiegów związanych zarówno z pielęgnacją, jak i uzdatnianiem wody.

Akcesoria do basenów stelażowych

W trosce o komfort i bezpieczeństwo użytkowania każdy basen ogrodowy ze stelażem powinien zostać wyposażony w odpowiedni system uzdatniania i filtracji wody tj. sprawdzoną chemię basenową oraz pompę do basenu. Ponadto chcąc zwiększyć komfort korzystania z basenu, warto, jest się wyposażyć w szereg wielu innych akcesoriów ułatwiających użytkowanie wspomnianych rozwiązań w postaci m.in.:

  • maty pod basen,
  • drabinki,
  • podgrzewacza wody,
  • przykrycia/pokrywy basenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here