Jak aplikować klasyczne lakiery do paznokci

Nakładanie lakieru do paznokci to sztuka. Dobrze pokryta płytka paznokcia jest elegancka, jednorodna pod względem kolorystycznym, a także zachowuje swój kolor przez bardzo długi czas. Jak w kilku krokach wykonać profesjonalny manicure i co zrobić, aby klasyczny lakier utrzymał się na paznokciach możliwie jak najdłużej?

Przygotowanie paznokcia

Nakładając lakiery do paznokci, nie można zapominać o właściwym przygotowaniu płytki. W tym celu należy wykorzystać specjalny patyczek, za pomocą którego można szybko i higienicznie odsunąć skórki. Opcjonalnie można też użyć specjalistycznych cążek, dzięki którym łatwiej je przyciąć. Kolejnym krokiem jest wyprofilowanie paznokci. Jeśli ich powierzchnia ma mienić się blaskiem światła, to musi być odpowiednio ukształtowana. W tym celu warto wykorzystać klasyczny pilniczek o gradacji 180. Na koniec należy zmatować płytkę paznokcia za pomocą specjalnego bloczku polerskiego, następnie odtłuścić ją przy pomocy specjalnego oczyszczacza. Dzięki niemu warstwa lakieru dłużej utrzyma się na jego powierzchni.

Właściwe lakierowanie paznokcia – jak powinno wyglądać?

Lakierowanie paznokci to proces, który należy rozpocząć od rzetelnego osuszenia płytki. W tym celu stosuje się najczęściej specjalne dehydratory, które można znaleźć np. w ofercie Cuccio.pl. Po nałożeniu preparatu należy poczekać do jego odparowania. Następnie paznokcie pokrywa się specjalną bazą, która stanowi podstawę dla właściwego lakieru. Dopiero po jej wyschnięciu należy nałożyć warstwę lakieru. Dla pewności klasyczne lakiery należy nakładać dwukrotnie, aby w ten sposób wyeliminować wszystkie braki i nieciągłości. Oczywiście nie można zapominać, że aplikacja drugiej warstwy lakieru jest możliwa dopiero wtedy, gdy pierwsza warstwa wyschnie.

Czynności pielęgnacyjne po aplikacji

Na koniec pomalowany paznokieć należy zabezpieczyć przy pomocy topu. Jest to substancja, która tworzy na jego powierzchni cienką, ochronną warstwę, która zapobiega przedwczesnemu zniszczeniu powłoki. Dopiero wtedy (gdy top wyschnie) będzie można cieszyć się doskonale pomalowanymi paznokciami. Warto na marginesie zauważyć, że klasyczny lakier do paznokci zaczyna powoli dorównywać pod względem trwałości hybrydom. Producenci niektórych z nich dają gwarancję nawet na co najmniej 10 dni ich użytkowania i to niezależnie od warunków zewnętrznych.

Reasumując, lakiery klasyczne do manicure wymagają w trakcie nakładania szczególnej precyzji, ale za to są trwałe, niezawodne i pięknie się prezentują w każdych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here