Jak wybrać najlepszą suszarkę do włosów

Konsumenci mogą wybierać spośród zróżnicowanych modeli suszarek do włosów. Choć wybór wydaje się z pozoru prosty, istnieje wiele kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Poniższe wskazówki pozwolą dokonać optymalnej decyzji zakupowej.

Dobra suszarka do włosów – jakimi cechami powinna się odznaczać?

Wybór suszarki do włosów wpływa na komfort życia i kondycje włosów. Przy zakupie tego urządzenia należy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak:

  • moc – powinna być ona dostosowana do długości włosów osoby z niej korzystającej. Dla użytkowników z krótkimi włosami idealnie sprawdzą się modele o mocy 1000-1500 W. W przypadku konsumentów z bardzo długimi i gęstymi włosami lepszym wyborem będą suszarki o mocy 2000-2300 W.
  • regulacja siły nawiewu – modele ją posiadające sprawdzą się idealnie nie tylko do samego suszenia, ale również do stylizacji fryzury,
  • regulacja temperatury – to jedna z podstawowych cech dobrej suszarki. Warto by było to kilkustopniowa regulacja. Obecność funkcji zimnego nawiewu ułatwia ułożenie fryzury i poprawia kondycje włosów poprzez zamykanie łusek,
  • komfort użytkowania – obecność ergonomicznej, antypoślizgowej rączki, lekkość urządzenia, brak generowania przez nie hałasu, czy długi kabel w połączeniu z funkcją jego zwijania to udogodnienia, które sprawiają, że proces suszenia włosów jest znacznie przyjemniejszy.

Wysokiej jakości suszarki fryzjerskie dla profesjonalistów – kto skorzysta z tego rozwiązania?

Suszarka fryzjerska to profesjonalny sprzęt używany przede wszystkim przez fryzjerów. Mimo że rozwiązanie to jest kosztowne, spełni ono wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Taki sprzęt cechuje się lekkością, więc zapewni komfort nawet podczas wykonywania czasochłonnych i wymagających fryzur. Taki model dzięki wyposażeniu w specjalne czujniki wykrywające poziom wilgotności, automatycznie zmienia parametry takie jak m.in. temperatura, dbając o bezpieczeństwo włosów i umożliwiając wykonanie efektownej stylizacji. Inną cechą charakterystyczną takich suszarek jest ogrzewanie na podczerwień, dzięki któremu włosy są krócej narażone na oddziaływanie wysokiej temperatury. Takie jakościowe modele posiadają również funkcje jonizacji, dzięki której włosy mają zapewnioną dodatkową ochronę, a jednocześnie są gładkie, lśniące i nienapuszone. Producent sprzętu dedykowanego fryzjerom i pasjonatom stylizacji zadbał również o wytrzymałość sprzętu. Najlepsze urządzenia są wyposażone w specjalne filtry, które stanowią skuteczne zabezpieczenie przed ich przegrzaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here