Jaki żwirek dla kota używać

Komfort pupila jest niezwykle istotny. Każdy właściciel chce zapewnić swojemu zwierzakowi to, co najlpesze. Posiadacze kotów zwracają dużą uwagę na ich potrzeby i wkładają mnóstwo wysiłku, aby zostały one zaspokojone. Odpowiednie przygotowanie kuwety, to jeden z podstawowych obowiązków kociego opiekuna. Tutaj pojawia się zazwyczaj pytanie – jaki żwirek dla kota wybrać?

Żwirek dla kota – jaki sprawdzi się najlepiej?

Wybór odpowiedniego podłoża do kuwety ma ogromny wpływ na regularne załatwianie się pupila. Warto przetestować kilka żwirków, aby wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiadał Twojemu zwierzakowi. Koty potrafią być bardzo wymagające, a przykre niespodzianki poza kuwetą mogą być częste, jeśli żwirek nie zostanie zaakceptowany przez puchatego czworonoga. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów żwirku, warto jednak sięgać do sprawdzonych źródeł, jak np. sklep internetowy weterynaryjny.pl, gdzie na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Żwirek bentonitowy

Żwirek bentonitowy jest najpopularniejszym rodzajem żwirku. Posiada względnie niską ceną oraz jest ogólnodostępny na rynku. Dobrze pochłania zapachy, a dodatkowo można go dostać zarówno w wersji zapachowej, jak i bezzapachowej. Minusem tego rodzaju żwirku jest fakt, że łatwo przyczepia się do sierści kota, co może skutkować roznoszeniem drobnych kamyczków po domu.

Żwirek silikonowy

Droższy, jednak bardzo wydajny silikonowy żwirek dla kota świetnie pochłania zapachy, mocz, a dodatkowo nie pyli się. Wystarczy czyścić kuwetę co około 3 tygodnie, gdy żwirek zabarwi się na kolor żółty. Minusem może być twarde i szeleszczące wypełnienie, którego kot może po prostu nie polubić.

Żwirek drewniany

W 100% biodegradowalny, ekologiczny i bardzo wydajny. Żwirek drewniany dostępny jest jako zbrylający i niezbrylający. Jego plusem jest duża wchłanialność zapachów oraz dobry wpływ na środowisko. Niestety wadą jest to, że przyczepia się do łapek i tak jak żwirek bentonitowy, może roznosić się po domu.

Inne rodzaje żwirków

Sklep weterynaryjny.pl oferuje nie tylko wymienione powyżej rodzaje żwirków, ale również żwirek kukurydziany. Ten rodzaj, zarówno jak drewniany żwirek dla kota jest pochodzenia naturalnego. Ekologiczny produkt charakteryzuje się dobrą wydajnością, a dodatkowo doskonale radzi sobie z pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów. Mimo że nie jest tak popularny, to zdecydowanie warto przemyśleć jego zakup.

Podsumowanie

Nie ma jednego, idealnego żwirku, dlatego wybór tego odpowiedniego nie jest taki prostu. Każdy kot jest inny i trzeba zwracać szczególną uwagę na jego preferencje i komfort. Ostateczna decyzja i tak będzie należała do Twojego zwierzaka 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here