W jakim biustonoszu można spać

Niektórzy twierdzą, że spanie w biustonoszu ma magiczną moc ujędrniania i poprawiania urody piersi. Czy to prawda? Jaki stanik jest najlepszy do spania i czy spanie w staniku naprawdę przynosi tak znakomite rezultaty?

Wygodny biustonosz na noc to podstawa komfortu

Noszenie stanika wielu kobietom kojarzy się z przykrym obowiązkiem. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy stanik jest niewygodny, uciska lub zniekształca piersi. Jeśli jednak stanik jest dobrze dobrany, może okazać się drugą skórą. Takie są właśnie staniki przeznaczone do spania. Kupimy je w dobrych sklepach bieliźnianych, takich jak na przykład Conteshop.pl. Zaopatrując się w wygodne, miękkie i wykonane z oddychających materiałów biustonosze do spania, zyskujemy komfort w nocy, czyli wtedy, kiedy na wygodzie zależy nam najbardziej. Ponadto, dobrej jakości biustonosz do spania sprzyja naszemu zdrowiu: nie uciska naczyń krwionośnych i węzłów chłonnych.

Kto powinien spać w biustonoszu?

Tak naprawdę każda kobieta odczuwa znaczną poprawę jędrności piersi już po kilku tygodniach spania w staniku. Szczególnie jednak poleca się spać w staniku matkom karmiącym piersią oraz posiadaczkom dużego biustu. W pierwszym przypadku, oprócz kwestii utrzymywania jędrności biustu, chodzi o higienę. Noszenie wkładek laktacyjnych ma największy sens wtedy, gdy możemy przyczepić je do biustonosza, a nie do koszulki nocnej. Wkładki w staniku nie przemieszczają się i dobrze zbierają nadmiar ulewającego się z piersi pokarmu. Natomiast kobiety o dużym biuście powinny zaopatrzyć się w dobry biustonosz do spania, aby zapobiec obtarciom skóry oraz aby ochronić piersi przed nadmiernym rozciąganiem i zniekształcaniem. Dodatkowo, kobiety, które posiadają wyjątkowo obfite biusty często skarżą się na to, że w nocy piersi bywają przygniatane ciężarem własnego ciała. Powoduje to bolesne odczucia i sprawia, że właścicielka piersi wybudza się. Dobry stanik do spania jest w stanie zniwelować częściowo tego rodzaju problemy.

Jaki stanik do spania wybrać?

Który biustonosz do spania warto kupić? Przede wszystkim, podczas przeglądania ofert sklepów zwróćmy uwagę na rodzaj materiału. Im więcej składników naturalnych, tym lepiej. Bawełna i jedwab to sprzymierzeńcy wygody i zdrowia. Z drugiej strony, syntetyki (akryl, poliamid) nadają tkaninom ciekawej intensywnej barwy i sprawiają, że staniki są mocniejsze. Stanik do spania powinien być pozbawiony fiszbin. Należy także przemyśleć, czy warto rezygnować z wygody na rzecz dodatkowych, ozdobnych falbanek i koronek. Zwykle takie elementy obniżają wygodę, mimo że wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here