czy dziecko potrzebuję kapci?

Dziecko, gdy kończy pierwszy rok życia zaczyna samodzielnie chodzić. Od tego momentu każdy rodzic powinien szczególnie zadbać o prawidłowy rozwój stóp malucha. Bardzo ważne jest, żeby dziecko nosiło prawidłowe obuwie, zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Jakie powinny być kapcie i pantofle dziecięce?

Gdy nasz maluch skończy 3 latka i wybiera się do przedszkola, to jest odpowiedni moment by dostał swoje pierwsze kapcie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu:

  • materiał, z którego wykonane są buciki dziecięce, powinien zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Powinniśmy szukać butów, które są wykonane z naturalnych materiałów, które są trwałe i odporne na uszkodzenia.
  • rozmiar kapci i pantofli dziecięcych powinien być prawidłowo dostosowany do długości stópek naszego dziecka. Nie można kupować butów za dużym, z myślą że stópka dziecka i tak zaraz urośnie. Z kolei za małych również nie można.
  • zapięcie kapci i pantofli dziecięcych powinno być proste, nie stanowić problemu dla dziecka i rodzica.
  • podeszwa kapci i pantofli powinna być cienka oraz elastyczna. Unikać należy śliskich podeszw. Podeszwa ma zwiększać przyczepność buta do podłoża.
  • wysokość kapci i pantofli, powinna umożliwiać dziecku swobodne poruszanie kostką.

Kapcie i pantofle dziecięce

Jaki rozmiar kapci i pantofli dziecięcych wybrać?

Wielu rodziców, gdy kupuję czy obuwie, czy kapcie dla dziecka, wybiera rozmiar większe. Po to, żeby dziecko mogło korzystać z nich dłużej. Gdy kupimy za duże kapcie lub pantofle, stopa dziecka nie będzie prawidłowo utrzymywać się w bucie, przez co rozwój stóp dziecka jest nieprawidłowy.

Każdy rodzaj buta musi mieć odpowiedni rozmiar. Wyłącznie w przypadku butów zimowych dopuszczalny jest 1 centymetr zapasu, ale to tylko dlatego, żeby weszła do środka grubsza skarpetka. W przypadku kapci i pantofli dozwolony zapas to 5-7 mm przestrzeni w palcach.
Aby prawidłowo dobrać rozmiar kapci do przedszkola, należy najpierw dokładnie zmierzyć stopy dziecka.

Przeczytaj też: http://www.wizjatv.pl/kalosze-dzieciece-czym-sie-powinny-charakteryzowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here