Który to tydzień ciąży?

W ostatnim czasie zauważyłaś u siebie sporo niepokojących objawów. Zaczęły ci dokuczać poranne mdłości, nierzadko kończące się wymiotami, odczuwasz coraz większe zmęczenie i nie masz już sił na zajmowanie się obowiązkami, które do tej pory nie stanowiły dla ciebie większego problemu. Obawiasz się, że mogłaś zajść w ciążę, dlatego czym prędzej biegniesz do apteki, kupujesz kilka testów i w wielkich emocjach czekasz na ich wynik. Stało się. Rzeczywiście już niedługo zostaniesz mamą. Teraz zastanawiasz się zatem, który tydzień i dzień ciąży. Możesz to sprawdzić z pomocą kalkulatora ciąży, występującego na wielu stronach internetowych dla przyszłych mam. Nazywany jest on również metodą Naegelego. Polega na obliczeniu czasu, który minął od ostatniej miesiączki i dopasowaniu go do konkretnych ram.

Oczywiście metoda Naegelego nie jest w stanie dostarczyć ci informacji na temat dokładnego wieku płodu. Nie możesz jej ufać w stu procentach i bezgranicznie wierzyć w jej działanie. Jej celem jest jedynie zaprezentowanie przybliżonego wieku dziecka i etapu ciąży, a także pokazanie przypuszczalnego terminu samego porodu. Jesteś w stanie mniej więcej określić, w którym dniu doszło u ciebie do zapłodnienia na podstawie przeanalizowania swojego okresu menstruacji. Tak naprawdę nie ma bowiem jeszcze takiej metody, która byłaby w stanie pokazać prawdziwy i w pełni wiarygodny wiek ciąży. Nie powinien mieć on dla ciebie jednak aż tak dużego znaczenia. Jeżeli przynajmniej mniej więcej oszacujesz przewidywany wiek płodu, dowiesz się, na jakim etapie ciąży aktualnie się znajdujesz. Będziesz mogła znacznie lepiej nią pokierować i przygotować się do samego porodu.

Na pewno wyznaczenie przynajmniej tego przewidywalnego terminu jest dla ciebie ważne. Chcesz wiedzieć dosłownie wszystko o swojej ciąży, aby prawidłowo przez nią przejść i w ten sposób zadbać jednocześnie o swoje nienarodzone dziecko. Wyliczenie wieku ciąży dostarczy ci mnóstwa bezcennych informacji. Gdy już go poznasz i dowiedz się, od którego momentu spodziewasz się dziecka, będziesz mogła od razu sprawdzić, na jakie badania lekarskie powinnaś teraz się udać. Wszystko sobie dokładnie zaplanujesz. Zaczniesz również przewidywać, co będzie działo się z twoim organizmem w późniejszych miesiącach i lepiej się do tego wszystkiego nastawisz. Będziesz kontrolować rozwój samego płodu, porównując go do ogólnie przyjętych norm. Jeśli tylko okaże się, że nie przebiega on w pełni prawidłowo, udasz się do swojego lekarza, aby dokładniej to wszystko sprawdzić i poznać przyczynę tych niepokojących objawów.

Który tydzień i dzień ciąży? Jeśli chcesz to sprawdzić, koniecznie wypróbuj metodę Naegelego, nie musząc nawet w tym celu zapisywać się do żadnego lekarza. Pamiętaj jednak, że tylko ginekolog jest w stanie dokładnie określić termin, w którym doszło u ciebie do zapłodnienia. Skoro jest on dla ciebie ważny, najlepiej po prostu od razu zapisz się do swojego lekarza. On wszystko ci dokładnie wyjaśni i pomoże ci przejść przyjemnie przez cały okres ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here