Sklep francuski czy fast-food

W dobie tzw. szybkiego jedzenia nietrudno zatracić to, co najważniejsze. Żyjemy szybko, a to oznacza również szybkie jedzenie, które – o zgrozo – często jest połączone z pracą lub inną aktywnością. Czy w takich realiach sklep francuski z delikatesami ma jeszcze rację bytu? Dlaczego nadal warto poszukiwać w kulinarnym świecie unikatów, a nie iść wyłącznie „z prądem”?

Jedzenie rodem z Francji

Nie ulega wątpliwości, że sklep francuski nie oferuje jedzenia na już. Trzeba też pamiętać, że mowa tu najczęściej o dość wykwintnych posiłkach, które są stworzone dla prawdziwych smakoszy. Owszem, niektóre z dań rodem z Francji mogą zaskakiwać, a to oznacza dość gorzkie przyjęcie wśród polskich konsumentów. Trzeba jednak podkreślić, że tak czy owak są to pełnowartościowe dania, na które koniecznie warto postawić. Niestety, nie można powiedzieć tego samego o typowym fast-foodzie.

Szybkie jedzenie vs dania francuskie

Oczywistym jest, że dania dostępne w ramach kuchni francuskiej mają olbrzymią przewagę nad popularnymi fast-foodami. Wynika ona przede wszystkim z:

  • różnorodności, która kryje się w bogactwie smaków, aromatów, a także w możliwości skomponowania z dań francuskich prawdziwych rarytasów kuchni polskiej,
  • wartości odżywczych, gdyż jedzenie francuskie nie obciąża tak bardzo organizmu co fast-foody i jednocześnie dostarcza organizmowi sporo różnych substancji odżywczych,
  • wyjątkowości, która nierozerwalnie łączy się z unikatowym, często nowym dla polskich odbiorców smakiem dań przywożonych prosto z Francji,
  • kultury jedzenia, gdyż dania francuskie niejako zmuszają konsumenta do skupienia się na posiłku, a nie do życia w ciągłym biegu.

Można zatem odnieść wrażenie, że kuchnia francuska jest czymś w rodzaju zdrowej, polskiej kuchni. O ile atuty tych dwóch tradycji kulinarnych można ze sobą łączyć, o tyle fast-foody kompletnie się tu nie sprawdzają. A szkoda, bo również i one mogłyby być interesującą bazą do zupełnie nowych i nieco ekstrawaganckich doświadczeń kulinarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here