Sweter i koszula

Sweter i koszula męska do dla jednych świetne połączenie, które gwarantuje codzienną wygodę, dla innych natomiast jest to zestaw dość kontrowersyjny. Obiektywnie podchodząc do tego zagadnienia, trzeba stwierdzić, że wszystko zależy od okoliczności. Na co dzień zestaw ten z pewnością będzie sprawdzać się idealnie, ale jest wiele okoliczności, w których taka stylizacja będzie zupełnie nie na miejscu.

Nie wszyscy kochają marynarki

Utarte przekonanie, że mężczyzna z klasą kocha marynarki, dziś wydaje się nieco nieprawdziwe. Panowie z pewnością mieliby wiele do powiedzenia, na temat uciążliwości noszenia marynarki przez cały dzień i trudno im się dziwić. Choć każdy z nich wygląda wspaniale w marynarce, spod której wyziera elegancka koszula męska, to jednak najczęściej nie czują się oni swobodnie w takim stroju. Jakby nie patrzeć, marynarka ogranicza nieco ruchy, często jest w niej zbyt gorąco, a to powoduje obniżenie zwykłej, codziennej wydajności i komfortu pracy.

Trzeba jednak przyznać, że od pewnego czasu oficjalne marynarki i garnitury mają spora konkurencję w postaci marynarek sportowych. To marynarki, do których także nosi się koszule męskie, ale szyje się je z materiałów powiedzmy „mniej zobowiązujących”. Do klasyki zalicza się już marynarki ze sztruksu czy denimu, ale trzeba przyznać, że wspaniale też prezentują się te z materiałów, w których składzie po prostu dominuje bawełna. Wielkim letnim hitem są z kolei marynarki lniane, świetnie sprawdzające się nawet w wysokich temperaturach.

Czy w tych okolicznościach sweter może konkurować z marynarką? Na wybiegach modowych swetry męskie spotyka się coraz częściej, a i panowie chętnie po nie sięgają. Swetry męskie i koszule to zdecydowanie dobre połączenie, trzeba tylko wiedzieć, jak je dobierać stosownie do okoliczności.

Wszyscy kochają elegancką wygodę

Swetry męskie z powodzeniem zastępują sportowe marynarki, jednak nigdy nie zastąpią garniturów oficjalnych. Na co dzień, swetry przestały pełnić rolę zwykłych ocieplaczy. Teraz też kojarzą się z pewną elegancją, a umiejętnie zestawione z koszulami i spodniami, tworzą nie tylko świetne stylizacje, ale także znakomicie eksponują męską sylwetkę.

Połączenie swetra, koszuli i krawata idealnie oddaje współczesny włoski styl, który z jednej strony emanuje elegancją, a z drugiej  daleki jest od tak nielubianego przez wielu „ubraniowego sztywniactwa”.  Zestawienia swetrów i koszul są podstawą modowego stylu casualowego, którego zaletą jest zarówno elegancja, jak i duża, może nawet nieco sportowa, wygoda.

Fason a stopień elegancji

Najwyższą pozycję w tej klasyfikacji zajmuje kardigan. To rozpinany sweter, który z powodzeniem może być zamiennikiem mniej oficjalnej, sportowej marynarki. Łatwo się go zakłada i najlepiej sprawdza się zamiast marynarki. Świetnie prezentuje się z nieformalnymi krawatami. Z kolei popularny sweter w serek, doskonale wygląda noszony z koszulą i rozpiętym guzikiem przy kołnierzyku. Do najmniej formalnych ubiorów zalicza się swetry z okrągłym wykończeniem pod szyją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here