W co zapakować bagaż podręczny, aby uniknąć problemów na lotnisku

Pakowanie bagażu podręcznego budzi wiele wątpliwości u osób, które po raz pierwszy będą korzystać z usług danej linii lotniczej. Każdy przewoźnik ma bowiem inne wymagania w zakresie wymiarów i wagi plecaka albo walizki, które można wziąć ze sobą na pokład. Jak więc spakować bagaż, aby uniknąć ewentualnych kłopotów?

Bagaż podręczny a wymogi przewoźników

Każda linia lotnicza ustala własne zasady w zakresie wymiarów i wagi bagażu podręcznego- nie wypracowano pod tym kątem uniwersalnych rozwiązań, które dla turystów niewątpliwie byłyby ułatwieniem. Niemniej jednak wymagania poszczególnych przewoźników nie różnią się od siebie znacząco. Najczęściej waga bagażu podręcznego oscyluje w okolicach 5 kg, a sam plecak powinien mieć wymiary około 40x20x25. Chodzi przede wszystkim o to, aby bez żadnego problemu mógł zmieścić się pod siedzeniem w czasie startu oraz lądowania. Większość turystów decyduje się więc na zakup jednego plecaka kabinowego, który będzie im towarzyszył w kolejnych podróżach samolotem.

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości plecak kabinowy?

Wybór plecaka kabinowego nie może być kwestią przypadku. Musi on bowiem spełniać wymagania w zakresie wymiarów, dobrze również, aby sam w sobie był stosunkowo lekki. Ponadto dobrej jakości plecaki kabinowe:

  • wykonane są z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów,
  • są pojemne
  • posiadają wiele przegródek, w których można umieścić na przykład dokumenty,
  • umożliwiają rozmieszczenie przedmiotów w uporządkowany sposób.

Plecak podróżny musi również spełniać wymagania estetyczne, zwłaszcza jeśli chcemy dobrze prezentować się w każdej sytuacji. Możemy wybrać model w uniwersalnym kolorze, na przykład czarnym lub beżowym. W sklepie internetowym LUX znajdziemy też plecaki w nieco bardziej fantazyjnych barwach, na przykład pomarańczowe czy niebieskie. Bez względu na kolor, na pierwszym miejscu zawsze stawiamy jakość!

Plecaki podróżne nie tylko do samolotu

Plecak kabinowy najczęściej kupujemy z myślą o podróży samolotem, ale można wykorzystać go również wtedy, gdy przemieszczamy się innymi środkami transportu. Idealnie sprawdzą się w autokarze, pociągu czy nawet w samochodzie. Mają opływowy kształt, są lekkie, a dodatkowo pomieszczą wszystko, czego potrzebuje turysta. Wybór dobrego plecaka to inwestycja na długie lata, zatem naprawdę nie warto na nim oszczędzać. W podróży sprawdzi się o wiele lepiej niż klasyczny plecak, torba podróżna czy nawet mini walizka na kółkach. Ponadto można go wykorzystać na wiele innych sposobów, nie tylko w czasie kolejnych podróży samolotem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here