Jaka pościel dla dziecka?

Przygotowując pierwszą wyprawkę dla noworodka, należy w niej uwzględnić wszystkie elementy i przedmioty przeznaczone do snu i wypoczynku. Jaka pościel powinna się w niej pojawić? Musi być ona przyjemna w dotyku, komfortowa, bezpieczna i jak najbardziej naturalna. Podobny zestaw sprawdzi się także u starszego już dziecka, dla którego optymalnym wyborem będzie pościel dla dzieci 140×200. Z jakiego materiału powinna być jednak wykonana? Po czym można poznać, że ma ona wysoką jakość i jest odpowiednia nawet dla małych dzieci?

Pościel musi mieć oczywiście właściwy rozmiar. Ta, z której na co dzień korzystają osoby dorosłe, raczej nie sprawdzi się u maluszków, które są mniejsze. Przykryte gigantycznymi warstwami materiału czułyby się niekomfortowo. Zbyt duża ilość tkaniny mogłaby doprowadzić do przegrzania ich ciałek, a stąd już prosta droga do zachorowania czy złapania przeziębienia. Podczas tych pierwszych tygodni życia malca najlepiej korzystać z pościeli najmniejszych, idealnie sprawdzających się w roli uzupełnienia łóżeczek oraz kołysek. Gdy maluch zacznie już podrastać, pościel należy zmienić i wybrać jej większy rozmiar. Błędem popełnianym przez niestety sporą grupę rodziców jest kupowanie pościeli „na zapas”. Wybierają oni tą większą, myśląc o tym, by dziecko korzystało z niej jak najdłużej. Ma to spore korzyści finansowe, ale niestety taka duża pościel dla dzieci 140×200 u maluszka kompletnie się nie sprawdzi. Lepiej zmieniać więc ją częściej, aniżeli zaburzyć komfort własnego dziecka.

Później, wraz z upływem czasu, dziecko rozwija się coraz wolniej. Przestaje już tak szybko rosnąć, dlatego jeden komplet pościeli może mu wtedy służyć już przez przynajmniej kilka lat. W takim momencie warto zainwestować w coś lepszego i nico droższego. Nie da się bowiem kupić dobrej jakościowo pościeli w cenie stu złotych czy kilkudziesięciu złotych. Najlepsze wyroby są kilkukrotnie droższe, ale mimo wszystko to one powinny zainteresować wszystkich dbających o swoje dzieci rodziców. Aktualnie nawet wydanie dwustu czy trzystu złotych nie gwarantuje zdobycia dobrego jakościowo produktu. Pościele dziecięce tworzone z delikatnych i bezpiecznych dla skóry materiałów są drogie w samej produkcji, dlatego ich ceny zbliżają się niepokojąco do kwoty tysiąca złotych. Jest to dość duża kwota, ale warto i tak ją wydać, oszczędzając chociażby na samych zabawkach czy dodatkowych akcesoriach dziecięcych. Sen w życiu dziecka odgrywa znaczącą rolę. Jeżeli nie zachodzi on prawidłowo, może to negatywnie zadziałać na sam rozwój malucha.

W każdym sklepie za artykułami typowo domowymi lub produktami dziecięcymi znaleźć można niejedną świetną pościel dla dzieci 140×200 oraz praktyczne komplety w znacznie mniejszych rozmiarach. Początkowo trzeba je wymieniać dość regularnie, średnio co kilka miesięcy, jednak później, gdy dziecko zaczyna już dorastać, jeden zestaw pościeli służy mu przez przynajmniej kilka lat. To wtedy najlepiej zainwestować w coś droższego, porządniejszego i po prostu lepszego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here