Kalendarz ciąży i porodu

Gdy dowiadujemy się o tym, że już niedługo nasza rodzina się powiększy, od razu zaczynają nasz przepełniać skrajnie różne emocje. Z jednej strony czujemy ogromne szczęście. Od zawsze wiedziałyśmy, że chcemy mieć dzieci, dlatego nie możemy się doczekać dnia porodu i chwili, w której weźmiemy swoją kruszynkę po raz pierwszy na ręce. Z drugiej jednak jako że po raz pierwszy znajdziemy się w takiej sytuacji, obawiamy się, że kompletnie sobie z tym wszystkim nie poradzimy. Boimy się nawet samej ciąży – że nasze odżywianie źle wpłynie na rozwój płodu, że nie wykonamy podstawowych badań lekarskich i że nasza praca zaburzy dorastanie naszego nienarodzonego dziecka. Sprawdźmy więc koniecznie kalendarz ciąży i porodu, aby dowiedzieć się, jak powinna przebiegać nasza ciąża na poszczególnych etapach. Taka wiedza na pewno nam się przyda i przynajmniej częściowo nas uspokoi.

Na samym początku spróbujmy obliczyć, w którym tygodniu ciąży tak w ogóle jesteśmy. Możemy to zrobić za pomocą darmowych kalkulatorów. Odszukajmy je w sieci i uzupełnijmy informacjami dotyczącymi naszego okresu menstruacji i aktualnego stanu zdrowia. Zazwyczaj zresztą sama data ostatniej miesiączki w zupełności wystarcza do wyliczenia czasu przewidywanego porodu i tygodnia samej ciąży. Na pewno jest nam ona dobrze znana, dlatego bez trudu skorzystamy z jednego z kalkulatorów ciąży. W przeciągu kilkunastu sekund odkryjemy, na jakim etapie aktualnie jesteśmy i będziemy mogły dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojego stanu. Zacznijmy więc szukać kolejnych informacji. Dowiedzmy się, jak w tym momencie rozwija się nasze dziecko i jak możemy jeszcze lepiej o nie zadbać.

Kalendarz ciąży i porodu dostarczy nam bezcennych informacji na temat rozwoju naszej pociechy. Powie nam o tym, w jakim momencie zaczyna ona ssać swoje palce czy nawet ziewać. Dostarczy nam informacji na temat zmieniającego się ciałka malca, które niemalże w każdym tygodniu ciąży wygląda zupełnie inaczej. Stopniowo maluszek zaczyna rosnąć i już po paru miesiącach jest kilkukrotnie większy. Powoli próbuje też kopać, a my odczuwamy jego ruchy w najmniej oczekiwanych momentach, nawiązując niezwykłą więź ze swoją pociechą. Kalendarz ciąży pozwoli nam również zapoznać się z ogólną budową ciała dziecka. Jego narządy wewnętrzne będą kształtować się bardzo szybko, a samo przypatrywanie się tym zmianom może być dla nas fascynującym procesem. Im więcej będziemy wiedzieć na jego temat, tym bezpieczniej same się poczujemy.

Pamiętajmy jednak, że taki internetowy kalendarz ciąży i porodu czy ogólnie wiedza występująca w sieci nigdy nie zastąpią nam rozmowy z samym lekarzem. Próbując dbać o stan swojej pociechy i chcąc zapewnić jej dobry i prawidłowy rozwój, po prostu musimy regularnie chodzić do swojego ginekologa i brać udział we wszystkich niezbędnych badaniach lekarskich. Lekarz powinien nam przedstawić dokładne terminy tych badań i wizyt. Jeżeli będziemy postępować zgodnie z jego zaleceniami, całą ciążę przejdziemy bez żadnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here