Kiedy warto używać soczewek jednodniowych

Wielu ludzi ceni sobie bardziej soczewki kontaktowe niż tradycyjne okulary. Trudno się temu jednak dziwić. Soczewki nie zasłaniają twarzy i nie zawężają pola widzenia. Nie reagują też na warunki atmosferyczne. Równocześnie pozwalają na aktywny styl życia i uprawianie sportów. Na rynku dostępne są jednak różne soczewki: jednodniowe oraz wielokrotnego użytku. Kiedy warto skorzystać z wariantu jednorazowego?

Soczewki jednodniowe a wielokrotnego użytku

Soczewki jednodniowe zakłada się jedynie na kilkanaście godzin. Następnie zdejmuje się je z oczu i wyrzuca. To higieniczny i wygodny wariant. W przypadku soczewek wielokrotnego użytku należy szczególnie dbać o ich pielęgnację tj. każdorazowo myć po zdjęciu oraz przechowywać w pojemniku ze specjalnym płynem. Zasad tych trzeba bezwzględnie przestrzegać – zabrudzona soczewka to źródło wielu problemów, może powodować np. rozwój infekcji.

Kiedy nosić soczewki kontaktowe jednodniowe?

Soczewki kontaktowe jednodniowe warto stosować w podróży, kiedy trudniej jest dbać o higienę. Przy okazji odpada problem wożenia ze sobą produktów do czyszczenia soczewek i ich pojemnika. Z soczewek jednodniowych warto skorzystać, kiedy istnieje dużo ryzyko ich stłuczenia, np. w trakcie meczu piłki nożnej czy siatkówki. Warto po nie sięgnąć również w przypadku wizyty w saunie lub solarium. Soczewki jednokrotnego użytku to idealne rozwiązanie dla osób, które noszą na co dzień okulary, a po soczewki sięgają jedynie od czasu do czasu.

Jakie soczewki jednodniowe nosić?

Wybierając soczewki kontaktowe, zawsze mieć warto na uwadze ich jakość oraz producenta. Chodzi o to, aby były one miękkie i komfortowe do noszenia, a zarazem bezpieczne. Dużą popularnością cieszą się soczewki jednodniowe Acuvue, które zostały wykonane z elastycznych i przepuszczających tlen materiałów. Ich zaletą jest to, że zawierają one składnik nawilżający, który podnosi jakość widzenia i zapewnia świetną jakość użytkową. Soczewki zawierają również filtry UV, które chronią dodatkowo oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Soczewki jednodniowe to pod wieloma względami korzystna opcja. Przede wszystkim zapewniają one wygodę. Polecane są osobom, które mają problem z dyscypliną, przez co ciężko im odpowiednio pielęgnować soczewki wielokrotnego użytku. To także idealne rozwiązanie dla osób aktywnych sportowo i często się przemieszczających. Soczewki jednodniowe pozwalają każdemu okularnikowi pozbyć się od czasu do czasu swojego atrybutu, bez utraty ostrości widzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here