Owocne starania o dziecko

Naturalnymi etapami w życiu większości z nas jest usamodzielnienie się, podjęcie próby życia na własny rachunek, poszukiwanie partnera życiowego oraz założenie rodziny.
Większość z nas, osiągając te etapy zaczyna również snuć plany o powiększeniu swojej rodziny.
Starania o dziecko częstą są kontrowersyjnym tematem.
Jedni uważają, że na dziecko zawsze jest dobry czas, inni zaś obstają przy teorii, że w dzisiejszych czasach dziecko jest nijako luksusem, na który można sobie pozwolić, tylko i wyłącznie wtedy gdy sytuacja finansowa oraz mieszkaniowa pary jest w pełni ustabilizowana.
Zwolenników, jak i przeciwników tych dwóch teorii jest równie wiele, dlatego decyzję dotyczącą powiększenia rodziny każda z par powinna podjąć indywidualnie.
Zanim podejmiemy intensywne starania o maluszka, warto jest poddać się w celach profilaktycznych badaniom zalecanym dla kobiet planujących ciążę.
Poza standardowym badaniem w gabinecie ginekologa, kobieta powinna udać się również na badanie krwi.
W pakiecie badań zalecanych dla kobiet planujących ciążę, znajdziemy również badania w kierunku chorób zakaźnych, wenerycznych oraz badania określające grupę krwi oraz czynnik Rh u przyszłej mamy.
Gdy wszystkie badania są w normie i nie ma innych przeciwwskazań do starania się o ciążę, przyszli rodzice mogą podjąć starania o potomstwo z nadzieją na szybkie efekty.
Starając się o dziecko, należy podejść do tego faktu z należytym spokojem i nie zniechęcać, się po kilku nieudanych próbach.
W dzisiejszych czasach, coraz więcej par zmaga się z trudnościami związanymi z zajściem w ciążę, ale nie oznacza to, że problem dotknie również nas.
Aby szybko doczekać się upragnionych dwóch kresek na teście ciążowy, warto zastosować się do kilku zasad.
Przyszła mama, już na kilka miesięcy przed planowaną ciążą powinna zażywać kwas foliowy, zadba on o prawidłowy rozwój maluszka już od chwili zapłodnienia.
Większość kobiet dokładnie wie, w jakim czasie pojawia się u nich owulacja, to właśnie w jej czasie jest możliwe zapłodnienie.
Warto kilka dni przed spodziewanym terminem owulacji, jak i kilka dni po niej regularnie współżyć.
Ponieważ termin owulacji potrafi się przesunąć, nawet z tak błahych powodów jak katar czy stres, warto jest zadbać aby w czasie spodziewanej owulacji, ilość zbliżeń była większa niż zwykle.
Gdy staramy się o ciążę, zadbajmy aby nasza codzienna dieta stała się bardziej wartościowa, bogata w duże ilości warzyw oraz owoców.
Unikajmy alkoholu, oraz innych używek, które skutecznie obniżają szanse na poczęcie dziecka.
Ogromny wpływ na efektywność starań o dziecko ma psychika kobiety, warto więc zadbać o to aby starania o potomka, nie zdominowały naszego życia tylko do tej czynności, łatwo bowiem wtedy nie tylko o niepowodzenie w kwestii ciąży, ale i o kryzys w związku a nie o to przecież tutaj chodzi.
Zadbajmy o atmosferę w związku, aby była wyjątkowa warto dbać o jakość wspólnie spędzanego czasu z partnerem.
Postarajmy się choć raz w tygodniu wyjść gdzieś razem, może to być kino, czy też kolacja w restauracji, po tak przyjemnie rozpoczętym wieczorze starania o ciążę, mogą być niezwykle owocne i to nawet już za pierwszym razem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here