Zabawki kreatywne jako doskonały prezent dla dzieci

W dzisiejszych czasach nie możemy narzekać na brak dostępności do produktów skierowanych do najmłodszych. Producenci zabawek i gier prześcigają się w pomysłach i oferują coraz bardziej nowatorskie i wymyślne rozwiązania. Na rynku dostępne są w dalszym ciągu klasyczne zabawki, takie jak pojazdy, lalki i maskotki, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, ale także produkty całkiem nowe dla bardziej wymagających, które nierzadko korzystają z rozwiązań technologicznych. Należą do nich różnego rodzaju zabawki zawierające elementy elektroniczne, między innymi: sterowane pojazdy, zabawki interaktywne, wydające dźwięki, podświetlane, itp. Zabawki takie są często atrakcyjne dla dzieci i przyciągają wzrok, ale bywa również, że pociechy szybko się nimi nudzą. Należy wspomnieć, że również dla ich otoczenia, a szczególnie rodziców, zabawki takie bywają bardzo męczące przez swą hałaśliwość i częste powtarzanie tych samych melodyjek i zwrotów.

Szczególnie w okresie przedświątecznym, ale również przed Dniem Dziecka, na rynku pojawia się zatrzęsienie zabawek. Dorośli, w chwili wyboru prezentu, stają bardzo często przed trudnym wyborem. Mówi się często, że dzieci mają już wszystko i bardzo trudno je zadowolić. W dużej mierze jest to prawda. Aktualnie dzieci mogą cieszyć się znacznie większą kolekcją zabawek niż ich rodzice oraz dziadkowie. Który chłopiec nie posiada przynajmniej kilku samochodzików, a która dziewczynka nie ma kolekcji lalek (wraz z mnóstwem „niezbędnych” gadżetów)? Jak więc utrafić w coś, czego dziecko nie ma (zwłaszcza jeśli nie jesteśmy rodzicem dziecka i nie wiemy do końca, co już dziecko ma w swoim bogatym zbiorze)?

Jasnym jest także, że obecnie różnorodność zabawek jest też większa niż kiedyś. Zabawki są kolorowe, piękne i przyciągające uwagę. Dostępne są całe kolekcje, do których można dokupować kolejne elementy. Warto się więc zastanowić, czy dobrym pomysłem jest kupowanie dziecku zabawki, która stanowi fragment zestawu. Dzieci bardzo często chcą, aby dokupować im kolejne zabawki kompatybilne z poprzednimi, a wartość całej kolekcji może niejednokrotnie przyprawić o zawrót głowy.

Świetnym pomysłem na prezent wydają się być zabawki kreatywne, które wspierają rozwój dzieci, ich talenty i pomysłowość. Mogą to być zabawki do wielokrotnego użytku, ale także takie, które służą jednorazowo do wykonania jakiegoś przedmiotu, np. maskotki, ramki na zdjęcia, obrazu, wyszywanki, torebki, portfelika, itp.
Można sobie wyobrazić dumę obdarowanego dziecka z własnoręcznie wykonanego przedmiotu. Takie zadania wspierają pewność siebie u dziecka oraz jego poczucie sprawczości. Wpływają na koordynację ruchową, rozwijają zdolności manualne. Niejednokrotnie pogłębiają wiedzę na interesujące dziecko tematy, uczą nowych technik pracy, rozwijają spostrzegawczość oraz co bardzo ważne – zdolność abstrakcyjnego myślenia.

W związku z powyższym, zabawki kreatywne stanowią dobrą propozycję na prezent i bez wątpienia odciągną dziecko od komputera.
Z pewnością każde dziecko znajdzie dla siebie taką zabawkę, która będzie zgodna z jego zainteresowaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here