Potrzeby niemowlaka

Posiadanie dziecka wiąże się przede wszystkim z ogromną odpowiedzialnością. Nie trzeba chyba tej kwestii jakoś specjalnie tłumaczyć, bo rozumie się to samo przez się. Jeśli już urodzi się komuś dziecko zawsze będzie ono w centrum uwagi. Narodziny dziecka powodują właściwie prawdziwą rewolucją w życiu rodziców, ale i w funkcjonowaniu całej rodziny. Od tego momentu zaczyna się zupełnie inna epoka. Gros spraw traci na swojej ważności, a gros innych zostaje odsunięta na dalszy plan, bo priorytetem staje się jednak dziecko. Jak ubierać niemowlaka latem? Jakie mleko zastosować u niemowlaka? Kiedy i na jakie szczepienia z maluchem? Oto zestaw pytań, na które odpowiedzi poszukują przede wszystkim młodzi rodzice, czyli tacy, którym urodziło się dopiero pierwsze dziecko. To niezwykle istotne kwestie, które trzeba po prostu ogarnąć, bo nie może być inaczej. Ale to wszystko nie jest takie proste, jak by się mogło komuś wydawać. Każde dziecko jest przecież inne i w związku z tym posiada inne potrzeby. To do rodziców należy zdiagnozowanie tych potrzeb i później ich zaspokajanie. To, że dziecko koleżanki pije z ochotą dane mleko, wcale nie znaczy, że i nasza pociecha polubi je. Może tak się stać, ale może też okazać się, że absolutnie go nie zaakceptuje. Nie będzie chyba przesadą, kiedy powiemy, że szczęśliwe jest takie dziecko, które ma mądrych rodziców. To w zasadzie podstawa. Oczywiście, dzieci są najważniejsze dla swoich rodziców, ale nie można przesadzać. Przesada jest niedobra w każdym obszarze naszego życia. Wszak już Horacy zalecał, by trzymać się „złotego środka”. Nic nie zmieniło się w tej materii na przestrzeni kolejnych wieków.
Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a mieliśmy zastanowić się nad tym, jak ubierać niemowlaka latem. Najbardziej sensowna odpowiedź brzmiałaby: odpowiednio do pogody. To, że jest lato, wcale czasami nie oznacza, że jest ciepło. Ileż to razy bywało tak, że letnią porą mieliśmy prawdziwie jesienną aurę. Ostatnie lata właściwie przynoszą nam iście afrykańskie upały, a wcześniej różnie to z tym naszym latem bywało. Nie wiadomo które jest lepsze. ale nie czas tutaj na ocenę tej kwestii, bo to właściwie temat na zupełnie inny artykuł.
Zatem jak ubierać niemowlaka latem? Przede wszystkim trzeba ubrania malucha dostosować do panującej aury. Nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, bo to chyba wszyscy wiedzą, że dziecka nie można ani przegrzewać, ani też chłodzić. W jednym i w drugim przypadku skutki mogą być niedobre. Niektórzy złośliwie mawiają o nader troskliwych mamusiach, że te zakładają dziecku sweterek, kiedy im samym jest zimno. Co jednak w tym jest, wszak każda matka chce jak najlepiej dla swojego malucha. Ważne jest tylko to, żeby w odpowiednim momencie przestać nadmiernie matkować dziecku, bo można mu w ten sposób po prostu zaszkodzić. Dziecko musi w określonym czasie zacząć się usamodzielniać, bo taka jest kolej rzeczy i nie może być inaczej. Warto o tym pamiętać, żeby wszystko pozostało w porządku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here