Bezpieczne zabawki dla dzieci - jak kupować?

Wybierając zabawki dla dzieci, koniecznie należy zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo i przystosowanie do wieku malców. Nie brak bowiem na rynku takich produktów, które są dopuszczane do sprzedaży, podczas gdy nigdy nie powinny nawet pojawić się na sklepowych półkach. W samym Podkarpaciu doszło całkiem niedawno do sytuacji, gdy do sprzedaży trafiły zabawki wyprodukowane z materiałów składających się z rakotwórczych związków. Niebezpieczne artykuły dla dzieci przybywają do naszego kraju z różnych zakątków świata i mimo iż muszą przejść przez weryfikację, nieraz są dopuszczane do sprzedaży jeszcze przed skontrolowaniem ich stanu czy składu. Co mogą na to wszystko poradzić sami rodzice? Muszą tak wybierać zabawki transformers, aby mieć pewność, że nie zaszkodzą one ich pociechom.

Szczególną uwagę należy zwrócić na to wszystko w przypadku kupowania rzeczy dla maluszków. Dziecko, które nie ukończyło jeszcze trzeciego roku życia, nie może korzystać z zabawek przeznaczonych dla starszych już przedszkolaków. Zazwyczaj producenci informują o tym wszystkim klientów. Zaznaczają na opakowaniach zabawek, że produkt jest nieodpowiedni dla osób w wieku wynoszącym mniej niż trzy lata. Informacji tego rodzaju nie wolno bagatelizować. Zawsze trzeba ją sprawdzić i zobaczyć, czy znajduje się ona na opakowaniu zabawki. Jeśli tak właśnie jest, może to oznaczać, że artykuł składa się z pewnych małych części, które kilkulatek mógłby włożyć do swojej buzi i przypadkowo połknąć. Właściwe i bezpieczne zabawki transformers muszą też posiadać na opakowaniu znak CE, który przyznawany jest przez Unię Europejską produktom spełniającym określone normy.

Istnieje na szczęście wiele takich firm, które słyną z produkowania bezpiecznych zabawek dla dzieci. Tak naprawdę każdy rodzic jest w stanie wymówić nazwy ich marek. Są one tak słynne, że reklamuje się je dosłownie wszędzie – w telewizji, gazetach, Internecie czy poprzez samą rozmowę. Rodzice bardzo często bowiem gawędzą na temat wychowania maluchów ze swoimi doświadczonymi znajomymi. Wymieniają się różnymi uwagami i spostrzeżeniami, wzajemnie sobie doradzając. Często jest tak, że to właśnie od znajomych można usłyszeć o nowo wypuszczonej zabawce, która świetnie sprawdza się u ich dzieciaków. Warto na pewno skorzystać z takiej rady i czasem posłuchać bardziej doświadczonych osób. Skoro im udało się już wychować kilka dzieci, wiedzą one doskonale, czego potrzebuje maluszek do prawidłowego rozwoju i jakie zabawki transformers byłyby rzeczywiście odpowiednie dla jego wieku.

Czasem warto też po prostu zrezygnować z kupowania gotowych zabawek. Żaden rodzic nie jest w stanie bowiem w stu procentach ocenić, czy będą one bezpieczne dla jego pociechy. A istnieje wiele innych form zabaw, które potrafią zająć kilkulatka na parę ładnych godzin, w żaden sposób mu nie zagrażając. Rysowanie, malowanie, lepienie z plasteliny czy budowanie zamków ze zwykłych kartonów – rodzic czasem też musi wykazać się pewną dozą kreatywności, jeśli chce zająć czymś swoje dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here